skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić klasyczną marynatę z jęczmieniem i piklami? Przygotuj wskazane składniki. Wcześniej ugotuj bulion mięsny z wołowiny lub kurczaka, możesz również ugotować zupę wegetariańską - na wodzie. Zwykle gotuję marynatę bez koncentratu pomidorowego, ale dla odmiany postanowiłem dodać-jest to opcjonalne. Z przypraw sól, czarny pieprz, ziele angielskie.
Krok 2:
Przepłucz jęczmień perłowy do czystej wody.
Krok 3:
W gorącym bulionie dodaj umytą jęczmień i gotuj na średnim ogniu.
Krok 4:
W przypadku marynaty lepiej jest wziąć kwaśne, bardzo pikle. Jeśli ogórki są zwykłe, zaleca się dodanie samej solanki z ogórków do marynaty. Wyjmij pikle z solanki i zetrzyj na grubej tarce.
Krok 5:
Umyj ziemniaki, osusz, obierz. Pokroić w kostkę. Dopóki nie nadejdzie kolej na ziemniaki, włóż je do wody.
Krok 6:
Obierz marchewkę, cebulę, czosnek. Zetrzyj marchewki na grubej tarce, drobno posiekaj cebulę, seler, czosnek.
Krok 7:
Podsmaż warzywa na oleju, dodając koncentrat pomidorowy. Pasta pomidorowa według uznania.
Krok 8:
Po dwudziestu minutach dodaj pokrojone ziemniaki do kaszy perłowej i kontynuuj gotowanie na średnim ogniu.
Krok 9:
Dodaj po dziesięciu minutach do zupy smażone warzywa. Sól do smaku.
Krok 10:
Po kolejnych dziesięciu minutach dodaj startego ogórka. Do zupy włożyć czarny pieprz i groszek.
Krok 11:
Gotuj marynatę z ogórkami przez pięć minut, wyłącz ogrzewanie. Dodaj posiekane świeże zioła. odstaw zupę na kuchence na 10-15 minut i możesz ją podać.
Krok 12:
Podając w marynacie, na każdym talerzu umieść świeżą śmietanę i zioła.
solanka-danie kuchni rosyjskiej, zupa, której podstawą są pikle, można również dodać solankę ogórkową. To danie przyszło do nas z dawnych czasów, nazywało się Kalya i ugotowało je z kawiorem, kurczakiem, mięsem. Solanka ogórkowa była stosowana jako podstawa już od XV wieku. Nowoczesne marynaty obejmują pikle, ziemniaki, warzywa korzeniowe, zboża, dużą liczbę pikantnych warzyw i ziół oraz kilka klasycznych przypraw (liść laurowy, pieprz). Kasza do marynaty dobierana jest w zależności od produktów mięsnych: perłowa — marynata z nerkami i wołowiną, ryżowa — marynata z podrobami kurczaka i indyka, a także w wegetariańskiej marynacie.
ważne! Aby potrawy z jęczmienia były zawsze smaczne, przeczytaj artykuł o zawiłościach wyboru i sekretach gotowania kaszy perłowej .
ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej. W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Kasza perłowa - 340 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Gotowana marchewka - 25 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Pasta pomidorowa - 28 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Pikle - 11 kcal/100g
- Świeże mrożone warzywa zupy w opakowaniu - 41 kcal/100g
- Zieleń - 41 kcal/100g
- Pieprz - 26 kcal/100g
- Rosół - 15 kcal/100g
- Łodyga selera - 12 kcal/100g