Zupa z fasoli i kurczaka

Prosty, pyszny, sycący, z niedrogich składników! Zupę z fasoli i kurczaka można przygotować z dowolnym mięsem lub bez. Możesz uzupełnić grzyby, dodać inne warzywa, zioła i przyprawy. Pokruszona biała fasola nadaje jej ciekawy smak, bogactwo i gęstość!
MariaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 36 % 5 g
tłuszcze 29 % 4 g
węglowodany 36 % 5 g
79 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 3 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak ugotować pyszną zupę z fasolą i kurczakiem? Bardzo proste. Aby rozpocząć, przygotuj niezbędne składniki zgodnie z listą. Możesz gotować zupę z suszonej fasoli, tak jak ja,lub z puszki. Użycie fasoli w puszkach znacznie przyspieszy czas gotowania zupy. Część warzywna może być uzupełniona lub zastąpiona według własnych upodobań. Możesz również użyć zieleni do smaku.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Opłucz fasolę i namocz ją przez noc w zimnej wodzie. Możesz wziąć dowolną odmianę fasoli. Mam białą fasolę. Odcedź spuchniętą fasolę, wrzucając ją do durszlaka. Dobrze opłucz fasolę pod bieżącą wodą.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Weź odpowiedni garnek, włóż do niego fasolę, wlej 1,5 litra zimnej wody i gotuj na średnim ogniu. Gotuj fasolę do miękkości, 1 do 1,5 godziny. Dokładny czas gotowania zależy od wielkości fasoli i jej odmiany. Zajęło mi to nieco ponad godzinę. Po godzinie gotowania możesz lekko posolić wodę. W ten sposób proces przebiegnie szybciej. Gotowa fasola powinna być miękka, ale nie gotowana.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Włóż gotową fasolę do durszlaka i osusz.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej część fasoli do innej miski i zetrzyj tłuczkiem. Dzięki temu zupa będzie bardziej lepka, nabierze jasnego smaku fasoli.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Filet z kurczaka umyć, osuszyć i pokroić na małe porcje. Możesz zastąpić filet mięsem z kością. Rosół gotowany na kości okaże się bardziej nasycony.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    W rondlu zagotuj 1,5 l wody na średnim ogniu. Ułóż filety z kurczaka i całą obraną cebulę i gotuj, usuwając pianę i mieszając od czasu do czasu, około 20 minut. Jeśli masz mięso z kością, gotuj przez co najmniej 30 minut.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Podczas gotowania kurczaka przygotuj resztę warzyw. Marchewki obrać i pokroić w drobną kostkę.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Drobno posiekaj czosnek.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Drobno posiekaj pietruszkę. Oprócz pietruszki możesz wziąć inne warzywa: koperek, kolendrę, szpinak itp.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Na patelni na średnim ogniu rozgrzej olej roślinny. Włóż marchewki i smaż, mieszając, przez 4 minuty.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Dodaj czosnek i smaż jeszcze 1 minutę. Jasny aromat powinien pochodzić z czosnku.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Przenieś smażone warzywa do garnka z zupą. Następnie dodaj pokruszoną i całą fasolę. Wszystko posolić, pieprzyć i wymieszać.

  14. Krok 14:

    Krok 14.

    Gotuj zupę przez kolejne 5-7 minut na małym ogniu. Na samym końcu usuń gotowaną cebulę. Zdejmij patelnię z ognia i pozwól zupie parzyć przez 10 minut pod pokrywką.

  15. Krok 15:

    Krok 15.

    Wlej zupę do misek, posyp posiekanymi ziołami i podawaj. Smacznego!

ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej.  W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Kurczak kategorii i - 238   kcal/100g
  • Kurczak II kategorii - 159   kcal/100g
  • Kurczak, miąższ bez skóry - 241   kcal/100g
  • Kurczaki - 140   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Fasola - 328   kcal/100g
  • Biała fasola - 352   kcal/100g
  • Fasola ognista czerwona - 23   kcal/100g
  • Fasola świeżo mrożona w opakowaniu (300 g) - 102   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Pietruszka - 45   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy