gulasz z indyka na patelni z sosem

miękkie, soczyste, delikatne mięso do każdego przystawki na lunch i kolację. Gulasz z indyka na patelni z sosem jest idealny do makaronu, gotowanych ziemniaków lub ryżu, gryki lub po prostu z sałatką warzywną, ziołami. Danie jest proste i proste, poradzi sobie nawet początkujący.
MariaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 58 % 15 g
tłuszcze 27 % 7 g
węglowodany 15 % 4 g
131 kcal
IG: 75 / 0 / 25

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić indyka z sosem na patelni? Przygotuj jedzenie. Do przepisu najlepiej nadaje się filet z indyka. Użyj świeżego mięsa, mrożony gulasz nie będzie tak smaczny.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Umyj indyka pod bieżącą zimną wodą, osusz i pokrój na średnie kawałki.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Wlej rafinowany olej roślinny na patelnię. Dobrze podgrzej. Możesz w prosty sposób sprawdzić, czy olej na patelni jest wystarczająco dobrze rozgrzany. Zanurz w nim drewnianą szpatułkę. Jeśli wokół gromadzą się bąbelki, możesz rozpocząć proces smażenia. . Piecz indyka na średnim ogniu, aż uzyskasz złoty kolor. Pamiętaj, aby mieszać.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wlej łyżkę mąki pszennej do mięsa, kontynuuj smażenie, mieszając, przez kolejne 2 minuty.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Dodaj koncentrat pomidorowy i śmietanę o dowolnej zawartości tłuszczu. Śmietanę można zastąpić śmietaną lub jogurtem naturalnym bez dodatków. Wymieszać. Jeśli zamiast koncentratu pomidorowego używasz świeżych pomidorów, weź soczyste owoce. Wykonaj nacięcia w kształcie krzyża na ich powierzchni nożem, zalej wrzącą wodą. Po kilku minutach spuść wodę, usuń skórkę, drobno posiekaj i dodaj do patelni.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wlej 200 ml gorącej wody, sól, dodaj przyprawy (papryka, mielony czarny pieprz). Dobrze wymieszaj. Przyprawy można wybrać według własnego gustu. Na przykład możesz użyć gotowych przypraw do drobiu, ale pamiętaj, aby najpierw przeczytać kompozycję. Jeśli w mieszance jest już sól, weź to pod uwagę, w przeciwnym razie ryzykujesz przesolenie naczynia.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Zmniejsz ciepło do minimum. Przykryj patelnię pokrywką. Gotuj na wolnym ogniu przez około 30-35 minut, aż indyk będzie miękki. Gotowe danie przed podaniem posyp posiekanymi ziołami (pietruszka, koperek, pióra zielonej cebuli).

przepis można uzupełnić, dodając drobno posiekaną cebulę, grubo startą marchewkę, paprykę pokrojoną w paski, czosnek (2-3 ząbki przepuszczone przez prasę).

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).

do smażenia używaj oleju o wysokiej temperaturze dymienia! Wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze.
nierafinowane oleje, z rzadkimi wyjątkami, mają niski punkt dymienia. Zawierają wiele niefiltrowanych cząstek organicznych, które szybko zaczynają się palić.
rafinowane oleje są bardziej odporne na ciepło, a ich punkt dymienia jest wyższy. Jeśli zamierzasz gotować w piekarniku, na patelni lub grillu, upewnij się, że używasz oleju o wysokim punkcie dymienia. Najczęstsze oleje o wysokim punkcie dymienia: rafinowane odmiany słonecznika, oliwy i winogron

ważne! niewłaściwie dobrana patelnia może zepsuć nawet najlepszy przepis. Przeczytaj wszystkie szczegóły, jak wybrać idealną patelnię do różnych potraw tutaj .

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Śmietana 30% tłuszczu - 340   kcal/100g
  • Śmietana 25% tłuszczu - 284   kcal/100g
  • Śmietana 20% tłuszczu - 210   kcal/100g
  • Śmietana 10% tłuszczu - 115   kcal/100g
  • Śmietana - 210   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Pasta pomidorowa - 28   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Papryka - 289   kcal/100g
  • Filet z indyka - 84   kcal/100g

Podobne przepisy