dżem z wiciokrzewu lodowego

uczta na herbatę, którą możesz zrobić nawet zimą! Dżem z mrożonego wiciokrzewu nie jest trudniejszy do przygotowania niż ze świeżych jagód. Zaletą przepisu jest to, że w ten sposób możesz ugotować swój ulubiony przysmak i cieszyć się nim nawet w środku zimy. Mrożony wiciokrzew można zaopatrzyć w sezonie samodzielnie lub kupić w sklepie w specjalistycznym dziale. Taki dżem będzie doskonałym dodatkiem do zapiekanek owsianych, naleśników i naleśników. Można go dodawać do różnych ciast i pasztecików, a także podawać jako samodzielny deser do herbaty.
LesiaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 55 g
221 kcal
IG: 5 / 0 / 95

metoda gotowania

czas gotowania: 1 D 1 h 30 min

aby zrobić dżem zgodnie z tym przepisem, potrzebujesz kilograma mrożonych jagód. W takim przypadku nie trzeba ich wcześniej rozmrażać. Wlej bezpośrednio zamrożone jagody do dużego pojemnika. Jeśli jest za dużo lodu, możesz najpierw wlać je do durszlaka i spłukać przegotowaną wodą, a następnie spuścić nadmiar wilgoci.

następnie musisz przygotować syrop cukrowy, dla którego wlej określoną ilość granulowanego cukru do dużej emaliowanej patelni. Następnie wlej wodę. Patelnię z przyszłym syropem kładziemy na wolnym ogniu i stale zakłócamy jej zawartość. Gotuj syrop, aż wszystkie kryształy cukru się rozpuszczą. Pozwól syropowi ostygnąć do temperatury pokojowej.

wiciokrzew przenosimy na patelnię z przygotowanym syropem i odstawiamy na godzinę. Po upływie tego czasu stawiamy rondel na średnim ogniu, doprowadzamy jego zawartość do wrzenia, a następnie zmniejszamy ogień do minimum i gotujemy dżem przez 10 minut.

w tym czasie przygotowujemy słoiki i pokrywki - powinny być sterylne. Metoda sterylizacji słoików w kuchence mikrofalowej jest idealna. w tym celu wlej trochę wody do każdego słoika i wyślij do piekarnika na 3 minuty. Gotuj pokrywki w wodzie przez kilka minut.

gotowy dżem układamy bezpośrednio gotując na sterylnych słoikach o małych rozmiarach, zamykamy sterylnymi pokrywkami. Pozwól dżemowi całkowicie ostygnąć przez jeden dzień w temperaturze pokojowej. Następnie należy go przechowywać w chłodnym miejscu, ale z reguły nie pozostaje tam przez długi czas, ponieważ okazuje się niesamowicie smaczny i pachnący!

dżem jest gotowy!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiciokrzew - 30   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy