filcowy dżem wiśniowy z pestkami

pyszny i umiarkowanie słodki dżem z filcowych wiśni. Filcowa wiśnia różni się od zwykłej tylko jaśniejszym kolorem jagód. Filcowe wiśnie są tak samo smaczne i słodkie jak zwykłe. Dlatego można z niego gotować wiele różnych potraw i preparatów, w tym dżem na zimę. Proces ten jest prosty i szybki, a okazuje się bardzo smaczny przysmak, który doskonale uzupełni wieczorną lub niedzielną herbatę z rodziną lub stanie się podstawą wypieków i różnych deserów.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
Tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 1 % 1 g
tłuszcze 1 % 1 g
węglowodany 98 % 81 g
231 kcal
IG: 39 / 0 / 61

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 3 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki na dżem. Są tylko dwa: jagody wiśni i cukier. Wiśnie można kupić w sklepie lub na rynku lub zebrać na swojej stronie. Najważniejsze jest to, że jagody są świeże i dojrzałe. Jagody są dokładnie myte pod bieżącą wodą, usuwamy zanieczyszczenia, zepsute jagody, wrzucamy wiśnie do durszlaka, pozwalamy wodzie spłynąć. Następnie włóż jagody wiśni do rondla lub innego głębokiego metalowego pojemnika.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Metalowe naczynia, które mogą utleniać się z soku jagodowego, nie mogą być używane, w przeciwnym razie smak produktu zostanie całkowicie zepsuty. Posyp jagody cukrem, aby całkowicie pokryły wiśnie i pozostaw w temperaturze pokojowej na noc. Jeśli jest dużo jagód, wiśnie należy posypać cukrem warstwami, to znaczy najpierw warstwą jagód, posyp cukrem, ponownie jagodami i cukrem i tak dalej, aż wszystkie ugotowane wiśnie się skończą. Trzeba wiśnie puścić ze

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Rano umieść rondel z wiśniami na średnim ogniu. Doprowadź mieszaninę do wrzenia, okresowo mieszając zawartość, aby cukier się rozpuścił i nie przykleił do dna. Gdy dżem zacznie się gotować, wyłącz ogień, nie musisz go gotować. Pianka utworzona na powierzchni jest usuwana łyżką cedzakową. Pozostaw dżem na 12 godzin w spokoju w temperaturze pokojowej.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Po określonym czasie ponownie zagotuj dżem wiśniowy, nie pozwól mu się zagotować. Ponownie odstawiamy na 12 godzin na odpoczynek.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po raz trzeci gotujemy dżem na dużym ogniu, ciągle mieszając i gotujemy przez kilka minut (około 5).

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Następnie dżem wiśniowy należy natychmiast rozprowadzić na gorąco w przygotowanych (umytych i sterylizowanych słoikach), zwinąć, ostudzić w temperaturze pokojowej i przechowywać w chłodnym miejscu. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia w puszkach - 61   kcal/100g

Podobne przepisy