skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki na dżem. Są tylko dwa: jagody wiśni i cukier. Wiśnie można kupić w sklepie lub na rynku lub zebrać na swojej stronie. Najważniejsze jest to, że jagody są świeże i dojrzałe. Jagody są dokładnie myte pod bieżącą wodą, usuwamy zanieczyszczenia, zepsute jagody, wrzucamy wiśnie do durszlaka, pozwalamy wodzie spłynąć. Następnie włóż jagody wiśni do rondla lub innego głębokiego metalowego pojemnika.
Krok 2:
Metalowe naczynia, które mogą utleniać się z soku jagodowego, nie mogą być używane, w przeciwnym razie smak produktu zostanie całkowicie zepsuty. Posyp jagody cukrem, aby całkowicie pokryły wiśnie i pozostaw w temperaturze pokojowej na noc. Jeśli jest dużo jagód, wiśnie należy posypać cukrem warstwami, to znaczy najpierw warstwą jagód, posyp cukrem, ponownie jagodami i cukrem i tak dalej, aż wszystkie ugotowane wiśnie się skończą. Trzeba wiśnie puścić ze
Krok 3:
Rano umieść rondel z wiśniami na średnim ogniu. Doprowadź mieszaninę do wrzenia, okresowo mieszając zawartość, aby cukier się rozpuścił i nie przykleił do dna. Gdy dżem zacznie się gotować, wyłącz ogień, nie musisz go gotować. Pianka utworzona na powierzchni jest usuwana łyżką cedzakową. Pozostaw dżem na 12 godzin w spokoju w temperaturze pokojowej.
Krok 4:
Po określonym czasie ponownie zagotuj dżem wiśniowy, nie pozwól mu się zagotować. Ponownie odstawiamy na 12 godzin na odpoczynek.
Krok 5:
Po raz trzeci gotujemy dżem na dużym ogniu, ciągle mieszając i gotujemy przez kilka minut (około 5).
Krok 6:
Następnie dżem wiśniowy należy natychmiast rozprowadzić na gorąco w przygotowanych (umytych i sterylizowanych słoikach), zwinąć, ostudzić w temperaturze pokojowej i przechowywać w chłodnym miejscu. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia w puszkach - 61 kcal/100g