skład / składniki
metoda gotowania
umyj korzeń imbiru, wytrzyj ręcznikiem i obierz - usuń z niego cienką warstwę skóry. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnego narzędzia do obierania warzyw i owoców lub zrobić to ostrożnie za pomocą zwykłego noża. Następnie za pomocą tego samego narzędzia pokrój korzeń imbiru na talerze. Im cieńszy, tym lepiej. Wkładamy talerze imbirowe do szklanego pojemnika, posypujemy solą (pół łyżki stołowej).
w małym rondlu (rondel) łączymy ocet, cukier i sól (szczypta). Stawiamy rondel na wolnym ogniu, podgrzewamy, ciągle mieszając, aż kryształy cukru i soli całkowicie się rozpuszczą. Następnie wyjmij rondel z pieca.
płytki imbiru są dobrze umyte z soli i zanurzone w powstałej marynacie. Rondel z nim wraca do powolnego ognia, gotujemy wszystko razem przez pół godziny. Gdy minie określony czas, imbir wkładamy do szklanego słoika, w tym samym miejscu wlewamy resztki marynaty. Gdy zawartość słoika ostygnie, zamknij ją pokrywką i włóż do lodówki na co najmniej 5 godzin. Następnie imbir będzie całkowicie gotowy do spożycia.
nie ma konkretnych Diet wykorzystujących marynowany korzeń imbiru, zaleca się regularne włączanie prosa do diety. Co więcej, musisz jeść nie tylko sam korzeń, ale także używać marynaty. Efekt włączenia marynowanego imbiru do diety może nastąpić w ciągu miesiąca-niektórzy zrzucają w tym czasie kilka kilogramów. Nie ma ograniczeń co do dziennego spożycia imbiru, ale warto przestrzegać środka i dowiedzieć się o przeciwwskazaniach.
sukces w odchudzaniu!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Imbir - 80 kcal/100g
- Imbir suchy - 347 kcal/100g
- Imbir marynowany - 51 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Ocet ryżowy - 20 kcal/100g