kawior z grzybów na zimę

pachnący i pyszny kawior grzybowy z grzybów! Wielu smakoszy zna taki przysmak jak kawior z grzybów leśnych. To naprawdę bardzo smaczna przekąska, którą można posmarować chlebem jako pasztet lub dodać do innych potraw, wykorzystać jako nadzienie do ciast. Z różnych grzybów leśnych można zrobić kawior. Kawior grzybowy z grzybów jest szczególnie popularny. Istnieje ogromna liczba różnych przepisów na to danie. Kawior robi się ze świeżych, suchych i solonych grzybów, z białych, z czarnych, z pomidorami, marchewką i cebulą, z cukinią, z papryką, z czosnkiem itp.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 14 % 2 g
tłuszcze 57 % 8 g
węglowodany 29 % 4 g
85 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h 50 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jednym z najprostszych i najpopularniejszych przepisów na kawior grzybowy jest kawior ze świeżych grzybów. W sezonie zbierania grzybów, kiedy jest szczególnie dużo grzybów, jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na przygotowanie grzybów na zimę. Konieczne jest wykonanie półfabrykatów ze świeżych grzybów, które po zebraniu nie są przechowywane przez długi czas. Umyj grzyby, oczyść z resztek leśnych, liści i gałązek, usuń zgniłe i robakowate grzyby.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Idealnie, grzyby należy umieścić w głębokim pojemniku, zalać zimną wodą i dodać sól. Pomoże to pozbyć się wszystkich owadów ukrytych w grzybach, a ponadto zmniejszy gorycz związaną z grzybami. Spuszczamy wodę, w której grzyby zostały namoczone, napełniamy je świeżą zimną wodą, podpalamy patelnię z grzybami, doprowadzamy do wrzenia.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Spuść wodę, w której gotowano grzyby, napełnij je świeżą wodą, ponownie podpal, zagotuj i gotuj na średnim ogniu przez godzinę, usuwając piankę utworzoną na powierzchni łyżką cedzakową. Następnie wrzucamy grzyby do durszlaka, wodę, w której gotowano grzyby, pozwalamy im całkowicie spłynąć. Grzyby powinny całkowicie ostygnąć.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Obierz cebulę i drobno posiekaj nożem.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej olej roślinny na patelnię, podgrzej go. Połóż cebulę na oleju. Smażyć na złoty kolor.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Grzyby przechodzą przez maszynkę do mięsa lub siekają za pomocą blendera lub robota kuchennego do konsystencji przypominającej zewnętrznie kawior. Dodaj do masy grzybowej smażoną cebulę, sól i czarny pieprz do smaku. Dokładnie wymieszaj masę.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Musisz wcześniej przygotować słoiki do przedmiotu obrabianego. Lepiej jest używać małych słoików na kawior grzybowy, aby kawior nie był przechowywany przez długi czas po otwarciu. Moje puszki z sodą oczyszczoną sterylizujemy jednym ze sprawdzonych i wygodnych sposobów. Pokrywki myjemy i gotujemy. Kawior grzybowy układamy w wysterylizowanych słoikach.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Aby kawior grzybowy mógł być przechowywany przez długi czas, należy go wysterylizować w słoikach. Aby to zrobić, umieść szmatkę na dnie w garnku z wodą, połóż na niej słoiki z kawiorem, przykryj słoiki pokrywkami i sterylizuj na wolnym ogniu przez około 20 minut. Zwiń słoiki pokrywkami, pozwól im ostygnąć w temperaturze pokojowej pod kocem. Odkładamy do przechowywania w chłodnym miejscu.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Marynowane grzyby - 26   kcal/100g
  • Świeże grzyby - 16   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g

Podobne przepisy