skład / składniki
metoda gotowania
1. Grzyby wkładamy do durszlaka, podstawiamy pod strumień gorącej wody, dokładnie myjemy, myjemy. Następnie gotuj grzyby w osolonej wodzie przez pół godziny, usuń piankę w tym procesie.
2. W międzyczasie obierz cebulę i marchewkę, pokrój cebulę w drobną kostkę, zetrzyj marchewki, smaż na oleju roślinnym do miękkości.
3. Włóż grzyby do durszlaka, pozwól płynowi spłynąć, przepuść przez maszynę do mięsa za pomocą dużego rusztu.
4. Przenieś grzyby ze smażonymi warzywami do odpowiedniej grubościennej patelni, wyślij do ognia, soli i pieprzu do smaku, gotuj na wolnym ogniu pod pokrywką przez 30-40 minut, od czasu do czasu mieszając.
5. Gorący kawior układamy szczelnie w wstępnie wysterylizowanych słoikach, starannie ubijamy każdą porcję, aby nie pozostało powietrze, i wlewamy 2 łyżki oleju roślinnego na powierzchnię. Zwiń półfabrykaty z blaszanymi pokrywkami, ostudź i przenieś do przechowywania w piwnicy.
to wszystko!
prawdziwy kawior grzybowy jest gotowy!
jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Gotowana marchewka - 25 kcal/100g
- Maślanka - 23 kcal/100g
- Grzyby miodowe - 20 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g