skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pierogi z grzybami? Przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Użyj mąki najwyższej jakości. Weź jajko C1 lub C0. 1-1, 5 godziny przed gotowaniem wyjmij go z lodówki. Aby ciasto odniosło sukces, zawarte w nim produkty muszą mieć temperaturę pokojową. Weź dużą cebulę lub 2 małe. Zamiast pieczarek możesz wziąć dowolne grzyby. Pamiętaj tylko, że niektóre z nich muszą być wstępnie ugotowane.
Krok 2:
Zacznij od zrobienia ciasta. Umyj jajko mydłem przyjaznym dla żywności, osusz ręcznikiem lub serwetką i rozbij do osobnego pojemnika. Dodaj sól i ubij widelcem lub trzepaczką. Nie musisz ubijać, zanim pojawi się piana. Dodanie soli poprawia smak ciasta i upraszcza proces ubijania jajka. Dodaj wodę o temperaturze pokojowej i mieszaj, aż będzie gładka.
Krok 3:
Aby zagnieść ciasto, weź głęboką miskę, w której wygodnie będzie mieszać suche i płynne składniki. Przesiej mąkę, aby usunąć drobne zanieczyszczenia, a ciasto zostanie nasycone tlenem. Wlej połowę mąki do tej miski. Zrób wgłębienie na środku mąki.
Krok 4:
Wlej mieszaninę jajek i wody do zagłębienia w mące i wymieszaj. Pamiętaj, aby dodać płynny składnik do suchego, a nie odwrotnie. Więc ciasto okaże się najbardziej udane. Ponieważ właściwości mąki tego samego gatunku, ale różnych producentów mogą się różnić, aby uzyskać pożądaną konsystencję, dodaj pozostałą mąkę w małych porcjach.
Krok 5:
Kiedy ugniatanie łyżką stanie się trudne, zacznij to robić rękami. Dokładnie zagnieść ciasto.
Krok 6:
Ciasto powinno być lekko sprężyste, ale delikatne i nie przyklejać się do dłoni. Nie rób ciasta zbyt stromego, aby nie dostać gumowych pierogów. Przykryj ciasto bawełnianym ręcznikiem lub folią spożywczą, aby zapobiec wysychaniu. Pozostaw na 15-20 minut, aby odpocząć. Po tym łatwiej będzie z nim pracować.
Krok 7:
Gdy ciasto odpoczywa, przygotuj nadzienie. Cebulę obrać, opłukać i pokroić w drobną kostkę. Dzięki temu szybko się ugotuje, a nadzienie będzie bardziej jednorodne.
Krok 8:
Pieczarki obrać, opłukać i posiekać tak samo jak cebulę, aby nadzienie było bardziej jednolite.
Krok 9:
Aby usmażyć nadzienie, weź patelnię o średnicy co najmniej 18 cm, aby zmieściło się całe nadzienie. Podgrzej go na średnim ogniu. Umieść masło i na średnim ogniu, od czasu do czasu mieszając, rozpuść je. Dodaj posiekaną cebulę. Smażyć, od czasu do czasu mieszając, aż cebula zacznie się złocić. Zajęło mi to około 3 minut. Najpierw usmaż cebulę, ponieważ powinna być lekko usmażona, co nie zadziała z powodu nadmiaru płynu w grzybach.
Krok 10:
Dodaj pieczarki do cebuli i smaż, aż wilgoć wyparuje. Jeśli masz mrożone grzyby, będzie więcej wilgoci, odpowiednio czas smażenia wzrośnie. Na koniec lekko posolić i wymieszać, aby sól całkowicie się rozpuściła, a nadzienie równomiernie solone. Całkowicie ostudzić.
Krok 11:
Przejdź do formowania pierogów. Rozwałkuj ciasto na posypanej mąką powierzchni roboczej w warstwie o grubości 0,3-0,5 cm za pomocą formy (szklanki, pierścienia cukierniczego) Wytnij okrągłe półfabrykaty na pierogi o średnicy 4-6 cm. Pamiętaj tylko, że jeśli zrobisz zbyt duże, nadzienia będą wymagały więcej i możesz mieć dodatkowe ciasto.
Krok 12:
Umieść nadzienie grzybowe na środku kół.
Krok 13:
Uformuj pierogi, łącząc krawędzie.
Krok 14:
Zrób to samo z pozostałym ciastem i nadzieniem. Aby ugotować pierogi, weź wystarczająco przestronną patelnię, napełnij 2/3 wodą. Lekko posolić i doprowadzić do wrzenia. Zanurz pierogi we wrzącej wodzie, delikatnie (ciasto w domowych pierogach jest dość delikatne i łatwo je rozerwać) łyżką lub łyżką cedzakową podnieś je. Następnie zmniejsz trochę ogień i gotuj przez 3-4 minuty.
aby usunąć nadmiar płynu, wyjmij pierogi z wody do durszlaka i odstaw na kilka minut. Lubię takie pierogi polać roztopionym masłem.
pierogi podawaj na gorąco ze śmietaną na lunch, a nawet kolację. Pamiętaj jednak, że przejadanie się w nocy nie jest zdrowe!
z ciastem według tego przepisu możesz gotować pierogi z różnymi innymi nadzieniami,a także bardzo smaczne pierogi.
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Śmietana 30% tłuszczu - 340 kcal/100g
- Śmietana 25% tłuszczu - 284 kcal/100g
- Śmietana 20% tłuszczu - 210 kcal/100g
- Śmietana 10% tłuszczu - 115 kcal/100g
- Śmietana - 210 kcal/100g
- Pieczarki - 24 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Świeże mrożone warzywa zupy w opakowaniu - 41 kcal/100g
- Zieleń - 41 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal/100g