skład / składniki
metoda gotowania
przepis kulinarny jest bardzo prosty. Jako dziewczyna pomogłem mojej babci marynować grzyby na zimę. Dziadek bardzo lubił marynowane grzyby babci, zawsze mówił, że jeśli nie ma ich na stole z jedzenia, pozostanie głodny.
do marynowania wybieram małe, mocne, piękne grzyby. Gotuję je przez około 20 minut, a następnie spłukuję, pozwalam spłynąć wodzie. Grzyby są przygotowane.
wodę, ocet i sól podpalam. Jak tylko marynata się zagotuje, dodaję przygotowane grzyby, które gotuję w marynacie przez kolejne 20-25 minut. 3-4 minuty przed końcem gotowania dodaję cukier, ziele angielskie i liść laurowy do marynaty. Pozostało niewiele, schłodzić marynatę z grzybami, po czym wyjąć liść laurowy (zrobił swoje), włożyć grzyby do pasteryzowanych słoików, zalać pozostałą marynatą, zwinąć pokrywką. Marynowane grzyby przygotowane w ten sposób przechowuję w piwnicy (można je przechowywać w chłodnym pomieszczeniu, temperatura powietrza nie powinna być wyższa niż + 8 *C). Po miesiącu wyjmuję marynowane grzyby, wkładam je do durszlaka, odsączam marynatę, wkładam do miski z brzuchem, dekoruję cebulą pokrojoną w półpierścienie. Pyszne jedzenie jest gotowe! Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Grzyby leśne - 21 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ocet stołowy - 11 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g