skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak ugotować zupę z makaronem grzybowym? Przygotuj jedzenie. Możesz wziąć makaron zarówno zakupiony, jak i domowy. Zamiast świeżych nadają się mrożone lub suszone grzyby (suszone będą potrzebne 5-6 razy mniej niż świeże). Rozmrozić zamrożone grzyby w dowolny dogodny sposób i spuścić płyn. Suszone grzyby dobrze spłucz, ponieważ nie są myte przed suszeniem, a następnie moczyć w zimnej wodzie przez co najmniej 2-3 godziny. Wcześniej ugotuj grzyby leśne.
Krok 2:
Marchewki opłucz, obierz i zetrzyj na grubej tarce. Obierz cebulę, pokrój w drobną kostkę. Na patelni rozgrzej olej roślinny, połóż posiekane warzywa i smaż je na średnim ogniu, aż cebula stanie się przezroczysta. Podczas smażenia mieszaj je od czasu do czasu.
Krok 3:
Umyj pieczarki, odśwież plasterek na łodydze każdego grzyba. Pokrój przygotowane grzyby na talerze. Posiekane pieczarki dodaj na patelnię do cebuli i marchewki i smaż, często mieszając, przez 3-4 minuty, aby przypalić cebulę i marchewkę.
Krok 4:
Opłucz ziemniaki, obierz, pokrój na małe plasterki. Umieść odpowiednią objętość na patelni. Przykryj pokrojone ziemniaki wodą. Postaw garnek na ogniu, zagotuj wodę, usuń pianę i gotuj na małym ogniu przez 10 minut.
Krok 5:
Dodaj makaron do ziemniaków (wcześniej makaron można rozbić na mniejsze kawałki, długi nie jest zbyt wygodny do jedzenia). Ponownie zagotuj zupę, mieszając, aby makaron się nie sklejał. Na małym ogniu gotuj przez kolejne 10 minut (lub tak długo, jak wskazano na opakowaniu makaronu).
Krok 6:
Dodaj smażone warzywa i pieczarki do ziemniaków i makaronu. Sól zupę, dodaj zmielony czarny pieprz. Wymieszaj, gotuj przez kolejne 2-3 minuty. Następnie zdejmij gotową zupę z ognia i pozostaw na 10 minut. Wlej zupę do misek i podawaj. Każdą porcję można uzupełnić posiekanymi ziołami i świeżą śmietaną do smaku. Smacznego!
zupa będzie szczególnie dobra, jeśli użyjesz grzybów leśnych (świeżych lub mrożonych), a także nie weźmiesz makaronu kupionego w sklepie, ale domowej roboty. Proces gotowania będzie nieco bardziej skomplikowany, ale w rezultacie danie nabierze wyjątkowego smaku i aromatu!
ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej. W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Ziemniaki pieczone - 70 kcal/100g
- Puree ziemniaczane - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Pieczarki - 24 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Makaron - 135 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g