wiśnia w syropie na zimę

najszybszy, najłatwiejszy i najłatwiejszy sposób na zbieranie wiśni! Wiśnie w syropie na zimę są przygotowywane przez bardzo krótki czas: nie trzeba usuwać nasion, gotować i sterylizować. To coś pomiędzy dżemem a kompotem. W ten sposób możesz zrobić słodką i smaczną nawet kwaśną jagodę.
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 2 % 1 g
tłuszcze 2 % 1 g
węglowodany 96 % 48 g
99 kcal
IG: 65 / 0 / 35

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 10 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić wiśnie w syropie na zimę? Przygotuj jedzenie. Lepiej jest wziąć wiśnie z kwaskowatością, zbyt słodkie będą mdłe. Podaję przybliżoną ilość wody i cukru. Będzie to zależeć od słoików i tego, ile wiśni włożysz do nich.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Puszki wstępnie wysterylizuj. Nie będziemy sterylizować samego produktu, ale konieczne jest, aby pojemnik. Możesz to zrobić w dowolny wygodny sposób, robię to w piekarniku. Umieść czyste słoiki w zimnym piekarniku i włącz ogrzewanie na 120°C. Gdy Piekarnik się nagrzeje, ustaw czas na 15 minut. Wyjmij gorące słoiki, zakładając rękawiczki na dłonie.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Gotuj Pokrywki do słoików przez kilka minut — w ten sposób również je wysterylizujesz. Mam słoiki z zakrętkami, puszki są sterylizowane w ten sam sposób.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umyj wiśnie pod bieżącą wodą, a następnie wrzuć do durszlaka, aby szkło płyn.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Rozłóż wiśnie w przygotowanych słoikach, wypełniając je 2/3 objętości. Nie wyjmuj kości, aby jagody pozostały bardziej soczyste. Usuń łodygi.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Zagotuj wodę. Zalej słoiki wrzącą wodą na samej szyi.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Przykryj słoiki pokrywkami i odstaw na 20 minut.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Następnie potrzebujesz wagi kuchennej lub miarki — musisz dokładnie zmierzyć ilość płynu. Aby to zrobić, ostrożnie spuść płyn ze słoika, starzejąc się, aby wiśnie z niego nie wypadły.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Włóż cukier do wody na każde 500 ml wody - 250 gramów cukru.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Umieść naczynie z syropem na średnim ogniu i zagotuj. Cukier powinien całkowicie się rozpuścić — w tym celu wymieszaj go podczas gotowania.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Ponownie napełnij słoiki szyjką wrzącym syropem. Ostrożnie, bardzo gorąco!

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Natychmiast zamknij i mocno przykręć słoiki pokrywkami. Jeśli używasz blaszanych pokrywek, zamknij je specjalnym urządzeniem.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Odwróć słoiki do góry nogami, w ten sposób dodatkowo sterylizujesz pokrywki. Przykryj słoiki kocem i pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Gotowe słoiki można przechowywać bez lodówki — dzięki kwasowi wiśniowemu i dużej ilości cukru produkt jest dobrze przechowywany. Im dłużej wiśnie stoją,tym smaczniejsze będą.

przygotowanie jest bardzo proste i szybkie! Zjadliśmy jeden słoik od razu, musiałem go otworzyć na zdjęcie. Wiśnie są soczyste, smaczne. Syrop można rozcieńczyć wodą i zrobić pyszny napój.

pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia konserwowa - 61   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy