solenie ogórków beczkowych na zimę

pyszne, energiczne ogórki z solenia beczkowego w środowisku miejskim! Prawdopodobnie wielu z was uwielbia ogórki z beczki. Ale cena rynkowa ich gryzie! Ale możesz bardzo łatwo samodzielnie solić ogórki beczkowe i - w mieszkaniu w mieście! Jedyne, ale-muszą być przechowywane w lodówce! Specjalnie kupiłem pojemnik z plastiku spożywczego do takich ogórków, który idealnie pasuje do przestrzeni naszej małej lodówki na puste miejsca. Jeśli masz możliwość solić je w beczce i przechowywać w piwnicy-to świetnie!
IrinaprymoczkaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 1 g
8 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 10 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Oto, czego potrzebujemy: właściwie ogórki; liście chrzanu; młody czosnek z łodygami; ostra papryka; sól, liść laurowy; ziele angielskie; koper z gałęziami z parasolami i różnymi pachnącymi liśćmi-Dąb, maliny, porzeczki, wiśnie. Nadal potrzebujesz pojemnika do solenia. Mam ten plastikowy pojemnik z pokrywką i uchwytami o pojemności 20 litrów. Jeśli weźmiesz beczkę, należy ją dokładnie umyć i poparzyć wrzącą wodą.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Sortujemy ogórki, dokładnie myjemy pod bieżącą wodą (każdy ogórek uchwytami!) Wkładamy do szerokiej miski i napełniamy zimną oczyszczoną wodą. Moczyć przez 6-8 godzin. Należy to zrobić, aby gotowe ogórki nie były puste.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    W przygotowanym pojemniku połóż połowę przypraw na dnie. Rozrywam duże liście na pół, kroję czosnek na połówki.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Następnie w rzędach kładziemy ogórki. Na dole-największe.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie-średnie. A na górze-najmniejsze, będą gotowe przed wszystkimi innymi. Ogórki należy układać tak gęsto, jak to możliwe, wtedy stężenie kwasu mlekowego podczas fermentacji będzie wysokie, a ogórki okażą się smaczne.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Na ostatnim rzędzie kładziemy drugą połowę przypraw.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Zamknij liśćmi chrzanu. Robimy solankę: rozpuszczamy sól w zimnej oczyszczonej wodzie, dokładnie mieszamy, aż całkowicie się rozpuści i odstawiamy. Zdecydowanie nie polecam używania drobnej soli kuchennej. Ma różne dodatki i zupełnie inny poziom zasolenia.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Po osadzeniu solanki wlej ją do pojemnika bez osadu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości solanki-zrób kolejną porcję w ilości 60 g soli na litr wody. Solanka powinna tylko lekko zakrywać Górny rząd ogórków.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Kładziemy sklejkę, uciskamy.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Przykryj marlechką i pozostaw do fermentacji w ciepłym miejscu (trzymam na loggii) przez pięć do dziesięciu dni. Konieczne jest umieszczenie jakiejś palety w dół, ponieważ solanka może zabraknąć podczas fermentacji. W zależności od temperatury otoczenia fermentacja może rozpocząć się trzeciego i piątego dnia. Po pojawieniu się piany na powierzchni należy ją codziennie usuwać ostrożnie chochlą, myć ucisk i sklejkę.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Cóż, minęło siedem dni. Ogórki nabrały pięknego oliwkowego koloru i przyjemnego kwaśnego smaku. Teraz ostrożnie zbieramy wszystkie warzywa na wierzchu, myjemy je w czystej wodzie i wkładamy z powrotem. Myjemy również sklejkę, wciskamy ją na ogórki. Zamykamy pokrywkę i odkładamy do przechowywania-w lodówce lub w piwnicy. Po miesiącu ogórki w końcu fermentują w niskiej temperaturze i nabierają prawdziwego smaku.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Ale możesz teraz pobrać próbkę - pod szklanką zimnej bieli!

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Miłego solenia!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Ogórki świeże - 15   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Chrzanów - 49   kcal/100g
  • Chrzan tarty z cytryną - 117   kcal/100g
  • Chrzan tarty z czosnkiem - 72   kcal/100g
  • Chrzan tarty stołowy - 117   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal / 100g
  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Papryka ostra - 40   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g
  • Liście wiśni - 0   kcal/100g
  • Liście dębu - 0   kcal/100g

Podobne przepisy