skład / składniki
metoda gotowania
dżem przygotowany zgodnie z tym przepisem okazuje się gęsty, lepki z oryginalną kwaskowatością. Wystarczy postępować zgodnie z opisanymi krokami:
1. Pigwę dobrze myjemy, obieramy, wycinamy złe miejsca, rdzenie, a następnie kroimy miąższ w małe kostki. Przenieś pokrojoną pigwę do miski o odpowiednim rozmiarze.
2. Wlej odpowiednią ilość wody do rondla średniej wielkości, a następnie rozłóż kostki pigwy i wlej sok z cytryny. Wszystko dobrze wymieszaj.
3. Stawiamy patelnię na dużym ogniu, doprowadzamy płyn do wrzenia, stale zakłócając masę. Następnie, gdy się zagotuje, wlej granulowany cukier do rondla, ponownie wymieszaj.
4. Gotuj dżem, aż zgęstnieje na dużym ogniu, często przeszkadzając w tym procesie i nie zapomnij usunąć piany.
5. W tym czasie przygotowujemy również słoiki (lepiej wziąć małe słoiki, ogólnie potrzebujesz około 3 półlitrowych słoików), dla których sterylizujemy je w piekarniku lub w inny wygodny sposób. Jeśli wybór padł na piekarnik, dobrze umyj puszki i włóż je bezpośrednio do zimnego piekarnika do góry nogami. Możesz tam również rozłożyć pokrywki. Włącz piekarnik na 130 stopni i pozostaw słoiki w środku na 15 minut.
6. Gotowy zagęszczony dżem układamy na gorąco w przygotowanych słoikach, zamykamy pokrywkami i odwracamy do góry nogami. Zawijamy w koc i zostawiamy na jeden dzień. Po upływie określonego czasu wyjmujemy słoiki z dżemem do spiżarni.
gotowe! Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pigwa - 40 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Sok z cytryny - 16 kcal/100g