dżem jabłkowy w plasterkach pięć minut

pyszna i piękna uczta na herbatę! Słodko i aromatycznie! Dżem jabłkowy w plasterkach pięciominutowych okazuje się bardzo piękny i słoneczny, o nieopisanym aromacie jabłkowym. Aby przysmak był jeszcze bardziej pachnący i dodać oryginalną nutę, możesz dodać zmielony cynamon do kompozycji. Tak przygotowany dżem będzie doskonałą ucztą na herbatę w zimnych porach roku. Kliny jabłkowe zachowują swój kształt i przypominają marmoladę.
maralyAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 55 g
223 kcal
IG: 9 / 0 / 91

metoda gotowania

czas gotowania: 20 h 30 min

zaczynamy przygotowywać smakołyki od sortowania owoców. Do dżemu z plasterkami jabłka potrzebują całych, dojrzałych, twardych odmian, najlepiej słodko-kwaśnych i soczystych. W żadnym wypadku nie są skrobiowe, ponieważ w tym przypadku plasterki jabłka gotują się w owsiance i potrzebujemy, aby zachowały swój kształt i stały się "marmoladą". Pożądane jest również, aby jabłka były dobre, bez plam i zepsutych miejsc do wycięcia. Jest to warunek opcjonalny, ale piękne i równe plastry zapewnią przysmak oprócz doskonałego smaku, a także nienaganny apetyczny wygląd.

więc gotujesz? Gotujemy! Wybrane owoce myjemy pod bieżącą wodą i osuszamy czystym ręcznikiem. Następnie pokrój jabłka na pół, a połówki ponownie na pół. Wytnij strąki nasion i pokrój ćwiartki jabłek na równe plasterki. W razie potrzeby (jeśli na przykład skórki jabłek są bardzo grube) jabłka można obrać. Trzeba już skupić się na własnym guście. Niektórzy lubią delikatniejszą wersję dżemu (bez skóry), a inni wręcz przeciwnie - skóra nie wydaje się zbyteczna.

plasterki jabłka wkładamy do rondla, posypując cukrem granulowanym. Następnie pozostaw jabłka z cukrem na 2-3 godziny w temperaturze pokojowej. W tym czasie owoce dadzą sok. Stawiamy patelnię na wolnym ogniu i doprowadzamy jej zawartość do wrzenia. Po ugotowaniu gotuj dżem dokładnie 5 minut, wyłącz ogień, przykryj patelnię pokrywką i pozostaw przyszły dżem na 8 godzin (wygodnie na noc). Temperatura powinna być pokojowa.

kiedy minie ten czas, ponownie stawiamy dżem na wolnym ogniu, doprowadzamy do wrzenia, gotujemy przez 5 minut i odstawiamy na 8 godzin pod pokrywką. Czas minął - po raz trzeci kładziemy rondel z dżemem na wolnym ogniu, ponownie doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 5 minut. Gotowy dżem układamy we wcześniej przygotowanych suchych i sterylnych słoikach, zwijamy pokrywki, odwracamy słoiki do góry nogami. Zostawiamy w tej formie na jeden dzień, przykryty kocem.

następnie pozostaje usunąć dżem do stałego miejsca przechowywania. Taki dżem można przechowywać nie tylko w piwnicy, ale także w zwykłej spiżarni w temperaturze pokojowej.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jabłka - 47   kcal/100g
  • Jabłka Suszone - 210   kcal/100g
  • Mus jabłkowy w puszkach - 61   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g

Podobne przepisy