skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Do krojenia ryb użyj krajalnicy lub noża do filetowania. Takie noże mają wąskie i cienkie ostrze. Jeśli przykładasz taki nóż końcówką do stołu, wygina się całkiem dobrze. Jeszcze-nóż powinien być bardzo ostry. Jest to główny sekret szefów kuchni, którzy robią sushi, sashimi itp.
Krok 2:
Drugi sekret - ryby nie trzymają ręką, to znaczy zaczynają ciąć po prawej stronie, jak jesteśmy przyzwyczajeni, ale po lewej. Nóż jest ostry, ze względu na grawitację ryba leży na desce i nigdzie się nie wybiera.
Krok 3:
Przechylamy nóż pod kątem 45 stopni i wykonujemy pierwsze cięcie - płynnym długim ruchem odcinamy pierwszy kątowy kawałek, który nie przechodzi do cięcia. Następnie zaczynamy cienko, plasterek po plasterku, kroić rybę do podania. Kawałki powinny być cienkie, ale z umiarem.
Krok 4:
W kawałkach nie jest zwyczajowo podawać ciemnej warstwy filetów, która znajduje się pośrodku beczek rybnych pod skórą, więc gdy nóż zbliża się do skóry, obraca się prawie równolegle do powierzchni deski i kończy cięcie w ten sposób.
Krok 5:
Możesz więc pokroić mniej lub bardziej gęstą rybę na bezczynny stół.
Krok 6:
Gdy krawędź kawałka jest blisko-przytrzymaj filet przy wejściu noża, aby uzyskać zgrabne plastry.
Krok 7:
Spróbuj od razu pięknie ułożyć rybę i przemyśleć z wyprzedzeniem podawanie i dekorowanie krojenia. Chociaż, jak dla mnie, takie profesjonalne cięcie nie wymaga dodatkowego wystroju.
miłego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Łosoś mielony - 130 kcal/100g
- Łosoś wędzony - 162 kcal/100g
- Łosoś z grilla - 283 kcal/100g
- Łosoś świeży - 201 kcal/100g
- Łosoś solony - 269 kcal/100g
- Łosoś saute - 379 kcal/100g