Japoński dżem z pigwy

szukasz przepisu na idealną ucztę? Przepis dla Ciebie! Dżem z japońskiej pigwy jest bardzo aromatyczny, jasny i letni. A gotowanie to przyjemność. Dżem z pigwy będzie doskonałą ucztą na stole dla gości, pysznym dodatkiem do herbaty, słonecznym wspomnieniem ciepłych porów. Można go podawać samodzielnie lub jako dodatek do naleśników, ciastek, różnych ciast i zapiekanek. Taki dżem dobrze komponuje się z serem.
elena DAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 34 g
135 kcal
IG: 12 / 0 / 88

metoda gotowania

czas gotowania: 2 h 20 min

pigwa Japońska różni się nieco innym kształtem owoców i ich rozmiarem. Ale smak owoców jest prawie taki sam, a dżem jest pyszny z różnych rodzajów pigwy. Zacznijmy więc gotowanie...

dobrze umyj pigwę, pokrój na ćwiartki, usuń rdzenie. Następnie trzy przygotowane kawałki pigwy na grubej tarce. Do tej pory przetartą pigwę przenosimy do małej miski.

wlej ilość wody wskazaną w przepisie do średniej wielkości rondla o grubych ścianach i dnie. Stawiamy patelnię na dużym ogniu i doprowadzamy płyn do wrzenia. Po ugotowaniu dodaj startą pigwę do wody, a także skórkę z cytryny. Wlej tutaj sok z cytryny (najlepiej świeżo wyciśnięty).

zmniejsz ciepło do średniego i gotuj przyszły dżem przez 15 minut - do miękkości owoców. Następnie rozprowadzamy granulowany cukier na patelni do masy owocowej, wszystko mieszamy, zwiększamy ciepło i czekamy, mieszając, gdy masa znów zacznie się gotować.

gdy dżem się zagotuje, ponownie zmniejszamy ciepło do średniego i gotujemy przysmak przez godzinę. Nie zapomnij od czasu do czasu mieszać dżemu w tym procesie, aby nie przykleił się do dna patelni.

w tym czasie sterylizujemy słoiki, robimy to nad parą. Lub sterylizujemy je w inny wygodny i niedrogi sposób. Przygotowujemy również pokrywki, aby były sterylne.

gotowy dżem układamy bezpośrednio na gorąco w przygotowanych słoikach, zwijamy pokrywki. Odwracamy puszki do góry nogami, kładziemy je na podłodze na pokrywkach, a na wierzchu przykrywamy czymś ciepłym, na przykład kocem. Pozostaw słoiki w tej formie, aż całkowicie ostygną. Następnie przenosimy je do spiżarni lub piwnicy.

gotowe! Pyszne arcydzieła!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Pigwa - 40   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Sok z cytryny - 16   kcal/100g
  • Skórka z cytryny - 47   kcal/100g

Podobne przepisy