galaretka z rokitnika na zimę bez gotowania

smaczna, pachnąca, jasna i zdrowa jagoda na zimę! Galaretka z rokitnika na zimę bez gotowania zachwyci cię przez cały zimny sezon. To najlepsze źródło witamin, które można dodać do herbaty,posmarować chlebem, zjeść łyżką. Taką galaretkę można nadziewać lub dekorować dowolne domowe wypieki!
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 2 % 1 g
węglowodany 98 % 55 g
225 kcal
IG: 9 / 0 / 91

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 7 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić galaretkę z rokitnika na zimę bez gotowania? Aby to zrobić, potrzebujesz tylko dwóch składników-cukru i samych jagód rokitnika. Oddziel rokitnik od gałęzi. Wygodnie jest to zrobić nożyczkami, odcinając jagody natychmiast do miski. Usuń liście i inne zanieczyszczenia.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Następnie dobrze opłucz jagody rokitnika i wrzuć do durszlaka, aby cała nadmiar wody z nich pochodziła. Jeśli na niektórych jagodach pozostaną małe gałązki-w porządku, później wszystko się odcedzi. Jagody można wylać na ręcznik i wysuszyć.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Suche jagody należy zmiażdżyć. W przypadku dużych objętości wygodnie jest używać sokowirówki. W małych możesz wziąć siekacz, maszynkę do mięsa lub blender zanurzeniowy. Zmiel jagody w dowolny dogodny sposób.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Przecedź całą masę rokitnika przez kilka warstw gazy. Na początku sok dobrze kapie, a następnie zbierz gazę w supeł i bardzo ostrożnie wyciśnij. Niech przejdzie przez gazę i miąższ rokitnika. Najważniejsze jest to, że nie ma kości i skór. Po dokładnym wyciśnięciu pozostanie bardzo mało ciasta.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Ale maksymalna ilość soku z miąższem zostanie wyciśnięta.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wlej cukier do soku i pozostaw na 5-7 godzin. Okresowo sok z cukrem należy mieszać. Ilość cukru można nieco zmienić w jednym lub drugim kierunku. Jeśli dodasz więcej cukru, rozpuści się dłużej, ale masa będzie grubsza. Rokitnik zawiera naturalny zagęszczacz-pektynę, więc masa sama się zagęści.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Zalej słoiki i pokrywki wrzącą wodą. Napełnij słoiki rokitnikiem, zamknij pokrywki i przechowuj w lodówce. Gotowa galaretka z rokitnika będzie oczywiście różnić się od kupionej w sklepie galaretki. Będzie bardziej przypominał konfiturę. Ale jego zalety będą niezaprzeczalne, ponieważ jagody nie zostały poddane obróbce cieplnej i zachowały maksimum witamin. Miłego zimowego poczęstunku!

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Rokitnik - 52   kcal/100g

Podobne przepisy