skład / składniki
metoda gotowania
ten przepis kulinarny wymaga obecności dość dużego szczupaka, którego waga powinna wynosić około jednego kilograma. To kuchnia żydowska, która okazuje się dość niezwykła. Przynajmniej próbowałem tego po raz pierwszy, kiedy miałem zamiar gotować sam według przepisu.
więc bierzemy naszego szczupaka i kroimy go: odcinamy głowę i ogon, kroimy na dwie części, wyjmujemy kości. Ogon, głowę i kości wkładamy do rondla z wodą i gotujemy do miękkości wraz z różnymi korzeniami (pietruszka, seler itp.). Następnie odcedź bulion.
surowe mięso szczupaka przechodzi przez maszynę do mięsa, upewniając się, że jest wolne od kości. Tak, zwróć uwagę, aby skóra szczupaka pozostała nienaruszona, to ważne! Pomijamy również cebulę przez maszynę do mięsa. Drobno posiekaj drobno koperek, pietruszkę, wymieszaj wszystko z mieloną rybą. Dodaj tutaj pieprz, sól, jedno surowe jajko, wlej dwie łyżki bulionu rybnego. Powstałą masę wkładamy do skóry szczupaka, szyjemy, wiążemy, aby szwy się nie rozeszły i gotujemy na patelni z bulionem. Nadal będziemy mieli mięso mielone, z którego należy uformować małe kulki i gotować razem z nadziewanym szczupakiem.
usuwamy szczupaka w skórze, ostrożnie usuwamy nici i równie ostrożnie kroimy na porcje. Do każdego talerza wysyłany jest jeden kawałek, po czym wlewa się go bulionem z klopsikami rybnymi, przyozdobiony plasterkiem cytryny i świeżymi ziołami.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cytryna - 16 kcal/100g
- Skórka z cytryny - 47 kcal/100g
- Szczupak w sosie pomidorowym - 108 kcal/100g
- Szczupak gotowany - 98 kcal/100g
- Szczupak przypływowy - 90 kcal/100g
- Szczupak świeży - 82 kcal/100g
- Szczupak faszerowany - 141 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal/100g
- Korzenie - 32 kcal/100g