skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pomidory po ormiańsku na zimę? Wcale nie jest to trudne, jeśli przestrzegasz kilku zasad. Przygotuj wszystkie niezbędne składniki do gotowania. Dokładnie umyj warzywa w ciepłej wodzie i osusz. Moczyć warzywa przez 15 minut w misce z zimną wodą z dodatkiem soli i octu w ilości jednej łyżki stołowej na litr wody, a następnie dokładnie spłukać pod bieżącą wodą.
Krok 2:
Dokładnie umyj słoiki sodą oczyszczoną w gorącej wodzie i dokładnie spłucz. Sterylizuj słoiki w dowolny dogodny sposób. Może to być para, piekarnik lub jak moja kuchenka mikrofalowa. Żelazne pokrywki gotować przez 10 minut na średnim ogniu.
Krok 3:
Pokrój pomidory wzdłuż boku łodygi na 3/4 długości. Pomidory są gęste, najlepiej mięsiste i niezbyt duże.
Krok 4:
Osusz czyste warzywa i bardzo drobno posiekaj, włóż do miski. Ostra papryka obierz nasiona i pokrój bardzo drobno, Dodaj do zieleni i wymieszaj. Ilość papryki zależy od smaku i ostrości samej papryki. Można tu również dodać drobno posiekany czosnek, ale wolimy dodawać go bezpośrednio do słoika.
Krok 5:
Wypełnij cięcie pomidorami masą ziół i papryki.
Krok 6:
Ostrożnie włóż nadziewane pomidory do słoików. Nie musisz próbować układać ich ciasno, jak w przypadku zwykłego solenia, skręcać, a następnie nie możesz ich normalnie usunąć.
Krok 7:
Wlej czystą wodę do rondla i dodaj cukier.
Krok 8:
Dodaj sól do solanki, wymieszaj i zagotuj na średnim ogniu. Gotuj przez 2 minuty.
Krok 9:
Wlej ocet do wrzącej solanki i zagotuj.
Krok 10:
Czosnek obrać i pokroić w kliny. Umieść czosnek w słoikach z pomidorami.
Krok 11:
Napełnij słoiki wrzącą solanką i pozostaw na 2 godziny, przykrywając je gotowanymi pokrywkami. Następnie odcedź solankę, zagotuj, napełnij słoiki i zwiń. Owinąć słoiki ciepłym kocem i pozostawić do całkowitego ostygnięcia.
Krok 12:
Przechowuj słoiki z pomidorami po ormiańsku w chłodnym, suchym miejscu. Smacznego.
aby mieć pewność, że letnie zapasy zachwycą Cię przez cały zimny sezon, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.
pomidory wybierz soczyste, ale gęste. Miękkie owoce nie zachowują dobrze kształtu, podczas krojenia i gotowania rozprzestrzeniają się w bezkształtną masę i psują wygląd potrawy.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal / 100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Papryka ostra - 40 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g