skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Aby zrobić ciasto na naleśniki, przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Doprowadź wodę do wrzenia, ponieważ do ciasta należy dodać wrzącą wodę. Mleko można przyjmować o dowolnej zawartości tłuszczu. Weź większe jajka. Jeśli jajka są bardzo małe, możesz wziąć 1 jajko więcej. Przesiej mąkę przez drobne sito, aby wzbogacić ją tlenem. Sam dostosuj słodycz naleśników. Zwykle wystarczą 3-4 łyżki stołowe.
Krok 2:
Aby zrobić ciasto, weź głęboką miskę, aby podczas ugniatania nie latały rozpryski. Połącz jajka i cukier w misce.
Krok 3:
Dodaj olej roślinny i mleko do miski. Wymieszaj trzepaczką.
Krok 4:
Następnie dodaj przesianą mąkę i dodaj sodę. Ubij trochę mąki do ciasta trzepaczką, a następnie możesz włączyć mikser, aby ciasto było bardziej jednorodne.
Krok 5:
Gdy mąka dobrze wymieszała się z ciastem, dodaj wrzącą wodę i wszystko dobrze wymieszaj. Dzięki dodaniu wrzącej wody mąka w cieście zostanie zaparzona, a gotowe naleśniki będą bardziej elastyczne i delikatne. Odstaw ciasto na 10 minut. W tym czasie ciasto zostanie zaparzone i stanie się nieco grubsze. Przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta.
Krok 6:
Gotowe ciasto powinno mieć płynną konsystencję. Chociaż ten punkt można dostosować do własnych upodobań, dodając lub zmniejszając ilość płynu. Bardziej podoba mi się, że naleśniki są cienkie, więc gotuję je na cieście.
Krok 7:
Na patelni naleśnikowej upiecz naleśniki i podawaj z dowolnymi dodatkami-dżemem lub śmietaną. Wystarczy nasmarować patelnię tylko przed pierwszym naleśnikiem. Naleśniki na cieście budyniowym są wystarczająco mocne, dzięki czemu można zawinąć w nie dowolne nadzienia. Gotuj dla zdrowia!
ułóż gotowe naleśniki jeden na drugim i trzymaj pod przykryciem, aby nie pękały ani nie wysychały.
pieczenie tych naleśników to przyjemność, ponieważ nigdy się nie przyklejają i świetnie się obracają. Więc formuła nie zadziała tutaj, że pierwszy naleśnik jest zawsze nierówny.
Gotuj z przyjemnością, a wszystko ci się uda!
ważne! niewłaściwie dobrana patelnia może zepsuć nawet najlepszy przepis. Przeczytaj wszystkie szczegóły, jak wybrać idealną patelnię do różnych potraw tutaj .
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze. Jak określić temperaturę smażenia i wybrać najlepszy olej do smażenia, a który lepiej nie używać w ogóle, przeczytaj tutaj .
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Mleko krowie całe - 68 kcal/100g
- Mleko 3,5% tłuszczu - 64 kcal/100g
- Mleko 3,2% tłuszczu - 60 kcal/100g
- Mleko 1,5% tłuszczu - 47 kcal/100g
- Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140 kcal/100g
- Mleko 2,5% tłuszczu - 54 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal / 100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal/100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal / 100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Soda spożywcza - 0 kcal/100g