skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować dżem wiśniowy? Przygotuj składniki. Aby zrobić dżem z wiśni z kością na zimę, potrzebujemy: dojrzałych wiśni, cukru, odrobiny wody i kwasu cytrynowego.
Krok 2:
Posortuj wiśnie, Usuń gałązki, liście, zgniłe i uszkodzone jagody. Pozostałe jagody umyć i osuszyć. Wlej jagody do garnka ze stali nierdzewnej lub aluminiowej miski.
Krok 3:
Przykryj wiśnie cukrem, wlej wodę, dodaj kwas cytrynowy. Wszystko wymieszać.
Krok 4:
Ustaw patelnię na małym ogniu. Mieszając jagody, zagotuj wodę. Gotuj przez 5-6 minut.
Krok 5:
Zdejmij patelnię z ognia, przykryj i pozostaw do zaparzenia na 6-8 godzin. Po określonym czasie ponownie podpal dżem. Ponownie zagotuj na małym ogniu. Gotuj przez 5-6 minut i zdejmij z ognia. Nalegaj ponownie pod pokrywką przez 6-8 godzin.
Krok 6:
Ponownie zagotuj dżem.
Krok 7:
Rozłóż gorący dżem wiśniowy na wcześniej wysterylizowanych słoikach. Zamknij pokrywkami.
Krok 8:
Odwróć słoiki i przykryj ręcznikiem. Schłodzić w temperaturze pokojowej. Schłodzić dżem w temperaturze pokojowej. Dżem można przechowywać w lodówce lub w pomieszczeniu w ciemnej, zamkniętej szafce.
Krok 9:
Otwórz słoik dżemu zimą i ciesz się jego aromatem i smakiem. Taki dżem jest bardzo smaczny z naleśnikami, sernikami i różnymi zapiekankami ze zbóż i twarogu. Smacznego!
szybki sposób
.
ten dżem z czereśni można gotować w szybszy sposób: gotuj jagody jednym razem przez 40 minut na małym ogniu. i dżem jest gotowy. Też pyszne!
w tym samym przepisie możesz zrobić beznasienne wiśnie.
dżem jest zwykle gotowany ze stosunku 1:1 jagód do cukru. Oznacza to, że na 1 kg wiśni idzie taka sama ilość cukru. Wydawało mi się jednak, że będzie całkiem słodki, a nawet mdły, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sama wiśnia jest dość słodką jagodą. Znalazłem więc przepis, w którym trzeba dodać mniej cukru. Pod tym względem syrop okazał się dość płynny. Sam wybierasz, ile cukru potrzebujesz, według własnego gustu. Możesz jak ja lub w proporcji 1: 1.
czereśnie tworzą bardzo smaczny kompot, który gotuję przez kilka lat z rzędu. Zobacz przepis
kompota tutaj
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Czereśnia - 50 kcal/100g
- Kwas cytrynowy - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g