skład / składniki
metoda gotowania
chociaż ekstrakcja soku z białej wiśni nie jest tak łatwa, jest czyszczona raz lub dwa razy. Oddziel miąższ wiśni od nasion. Przenosimy go do pojemnika objętościowego wypełnionego wodą. Dodaj kilka szczypt soli i trochę octu, więc dżem wiśniowy wyjdzie piękny, a co najważniejsze, pozbędziemy się możliwych robaków.
trzymamy wiśnie w wodzie przez kilka godzin, a następnie spuszczamy płyn i wkładamy wiśnie do kadzi z gotowanym syropem. Do syropu potrzebujemy litra wody i kilku kilogramów cukru. Będziemy go gotować jakiś czas później, po rozpoczęciu namaczania jagód.
do czasu, gdy czereśnie będą musiały zostać wsypane do syropu, powinny już się gotować. W porządku, jeśli zdecydujesz się poczekać z gotowaniem syropu i zaczniesz go do czasu zakończenia przetwarzania jagód.
kolejne gotowanie zajmie nam ani dużo, ani mało – trzy dni. W tym czasie musimy gotować syrop 2 razy dziennie. Lepiej-w godzinach porannych i wieczornych. Najpierw doprowadzamy do wrzenia, odstawiamy na 10 minut, mieszając, następnie zatrzymujemy gotowanie i pozwalamy mieszaninie ostygnąć. Wieczorem trzeciego dnia, po zakończeniu gotowania, wlewamy dżem do przygotowanych słoików, zatykamy i układamy w spiżarni.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cytryna - 16 kcal/100g
- Skórka z cytryny - 47 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Czereśnia - 50 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g