kasza gryczana z grzybami i cebulą

kasza gryczana z grzybami i cebulą to pyszne chude danie. Kasza gryczana jest smaczna i zdrowa sama w sobie, ale gotowana z grzybami i cebulą zamienia się w doskonałe danie kuchni rosyjskiej. Gotowanie jest proste i szybkie, może być podawane jako niezależne danie lub używane jako złożony dodatek do mięsa lub drobiu.
nanikiAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 14 % 3 g
tłuszcze 27 % 6 g
węglowodany 59 % 13 g
112 kcal
IG: 15 / 85 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 40 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić kaszę gryczaną z grzybami i cebulą? Przygotuj główne składniki: kaszę gryczaną i grzyby. Aby owsianka była smaczniejsza, należy ją doprawić olejem-nie bez powodu mówi się: nie zepsujesz owsianki olejem. W naszym przypadku przygotowujemy chudą wersję, więc bierzemy olej słonecznikowy, a dla większego smaku smażymy w nim cebulę i marchewkę.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Cebulę obrać i pokroić w drobną kostkę.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Pokrój również marchewki w kostkę lub kostki.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Pokrój grzyby na kawałki (możesz wziąć dowolne: świeże, mrożone, suszone, w tym przypadku są to gotowane i mrożone grzyby miodowe). Pieczarki dostępne o każdej porze roku będą dobrze komponować się z kaszą gryczaną.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Na oleju słonecznikowym podsmaż cebulę, dodaj marchewkę. Dusić do połowy.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Dodaj ugotowane grzyby, smaż je z warzywami aż cała wilgoć wyparuje.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Teraz dodaj umytą kaszę gryczaną. Lekko podsmaż razem z resztą składników i dodaj wodę. Doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu, na małym ogniu, pod przykryciem do miękkości.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Kasza gryczana z grzybami, cebulą i marchewką jest gotowa - smaczna, satysfakcjonująca, szybka. smacznego!

zamiast świeżych możesz wziąć mrożone lub suszone grzyby (suszone będą potrzebne 5-6 razy mniej niż świeże). Mrożone grzyby można rozmrozić w dowolny dogodny sposób (na przykład w kuchence mikrofalowej w odpowiednim trybie - patrz instrukcje dotyczące techniki) i spuścić płyn. Lub, jeśli ilość płynu w przepisie nie jest krytyczna, użyj bez rozmrażania. Suszone grzyby należy dobrze umyć, ponieważ nie są myte przed suszeniem, a następnie moczyć w zimnej wodzie przez co najmniej 2-3 godziny.

jak wybrać wysokiej jakości kaszę gryczaną? Kupując, zwróć uwagę na jego wygląd. Ziarna powinny mieć ten sam kształt i wielkość. W dolnej części opakowania nie powinno być gruzu, pokruszonych ziaren. Brązowa gryka gotuje się szybciej, ponieważ jest wytwarzana z ziaren kalcynowanych fabrycznie. Zielona gryka gotuje się dłużej. Jest uważany za bardziej przydatny, ale ma specyficzny smak.

kaszę gryczaną można zastąpić dowolnym innym zbożem. Czas gotowania w tym przypadku może się zmienić w jednym lub drugim kierunku. Nie zapominaj, że niektóre zboża (na przykład jęczmień perłowy) wymagają wstępnego namaczania.
taka owsianka była przygotowywana podczas licznych postów z suszonymi lub świeżymi grzybami. Gotowanie nie jest trudne, szczególnie smaczna kasza gryczana jest uzyskiwana w rosyjskim piekarniku lub w piekarniku. Dlatego podczas gotowania na kuchence nie używaj silnego wrzenia-owsianka powinna okazać się krucha, duszna. Możesz podawać kaszę gryczaną z grzybami jako niezależne danie na obiad lub kolację lub możesz użyć jako złożonego przystawki do mięsa lub drobiu.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Grzyby leśne - 21   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Kasza gryczana (całe ziarno) - 335   kcal/100g
  • Ciemna mąka gryczana - 333   kcal/100g
  • Jasna mąka gryczana - 347   kcal/100g
  • Kasza gryczana gotowana - 163   kcal/100g
  • Gryka - 313   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Olej słonecznikowy - 898   kcal/100g
  • Rafinowany olej słonecznikowy - 899   kcal/100g

Podobne przepisy