skład / składniki
metoda gotowania
aby zrobić syrop, potrzebujemy mieszanki wody i cukru. Wymieszaj trzy szklanki półtora kilograma i zagotuj, aż kryształki cukru w końcu znikną w powstałej mieszaninie.
umytą śliwkę wiśniową trzymamy przez trzy minuty w ciepłej wodzie o temperaturze 80 stopni. Następnie przenosimy śliwkę wiśniową do pojemnika z zimną wodą. Następnie szturchamy jagody, aby każda miała nie więcej niż trzy małe dziury.& nbsp;wyjmujemy i wkładamy & nbsp; do pustego rondla, zalewając połową gorącego syropu cukrowego. Przenosimy tam, gdzie jest chłodniej i zostawiamy na godziny, możesz dwa lub trzy.
ponownie podgrzej schłodzoną patelnię z jej zawartością. Potrzebujemy temperatury 90 stopni. To znaczy prawie wrząca woda. Staramy się zrównoważyć tę wartość, trwając pięć minut. Gdy mijają, przywracamy dżem z powrotem do chłodu, ochładzamy się przez prawie pół dnia.
zwracamy, dodajemy syrop, który nam pozostał i gotujemy. Ostatni raz przenosimy patelnię do ostygnięcia przez kilka godzin. Przeciągamy dżem z powrotem do pieca i gotujemy w niskiej temperaturze płomienia, aż będzie gorący.
& nbsp;dalej pozostaje nam tylko konserwowanie. Wlać do wysterylizowanych słoików, przykryć je pokrywkami. Dżem ze śliwki wiśniowej w każdej chwili jest gotowy, aby służyć Twojej kuchni!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Śliwka - 27 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g