skład / składniki
metoda gotowania
w szczycie sezonu grzybowego miłośnicy zbierania grzybów stają przed zadaniem pysznego przygotowania zebranych plonów. Grzyby można jeść od razu i oczywiście przygotować na zimę. Najprostszym sposobem jest zamrożenie, najbardziej banalnym jest marynowanie lub solenie, a najsmaczniejszym jest ugotowanie kawioru grzybowego. Ten przepis opisuje sposób przygotowania pachnącego i bardzo smacznego kawioru z kurków.
1. Przede wszystkim grzyby należy obrać. Sortujemy kurki, usuwamy z nich szczątki leśne, odcinamy dolną część nóg. Oczyszczone grzyby myjemy pod bieżącą wodą.
2. Przygotowane kurki układamy w durszlaku, pozwalamy płynowi spłynąć. Następnie posiekaj grzyby. Do tego celu idealny jest blender lub maszynka do mięsa. W razie potrzeby możesz bardzo drobno posiekać nożem, ale zajmie to więcej czasu.
3. Posiekane kurki umieszcza się na patelni z grubym dnem. Wlej połowę porcji oleju roślinnego, wymieszaj.
4. Wysyłamy patelnię na małym ogniu. Przykryj pokrywką, gotuj na wolnym ogniu przez około godzinę. Od czasu do czasu mieszaj, aby grzyby się nie przypaliły. Podczas gaszenia ciecz odparowuje się z kurków, co oznacza, że nie należy dodawać wody.
5. Obierz cebulę, pokrój tak małe, jak to możliwe. Obierz marchewki, trzy na drobnej tarce. Wlej pozostały olej roślinny na patelnię, umieść na kuchence.
6. Gdy olej się rozgrzeje, podsmaż cebulę i marchewkę na złoty kolor. W tym procesie mieszamy.
7. Po określonym czasie, a mianowicie, gdy minie godzina, kładziemy smażone warzywa na grzybach. Sól i pieprz do smaku. Mieszać.
8. Kontynuujemy duszenie przez kolejne 20 minut, na samym końcu dodajemy ocet. W tym czasie przygotujemy banki. Powinny być już czyste. Sterylizujemy je w dowolny dogodny sposób. nie zapomnij o pokrywkach, zalej je wrzącą wodą.
9. Wrzący kawior układamy w słoikach, zamykamy. Obracamy półfabrykaty do góry nogami, owijamy i pozostawiamy do całkowitego ostygnięcia.
udanych półfabrykatów!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Gotowana marchewka - 25 kcal/100g
- Kurki - 13 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g