Nalewka żurawinowa z korą dębu i skórką na wódce

Jeśli nie próbowałeś tej jagodowej nalewki, spróbuj teraz! Gotowa nalewka z żurawiny ma jaskrawoczerwony kolor, w aromacie wyraźnie wyrażone są zapachy lasu, które doskonale podkreśla jałowiec. Smak żurawiny może być lekko cierpki z lekką kwaskowatością jagodową. Ten napój dobrze komponuje się z piklami i owocami.
EllaRosaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 6 g
201 kcal
IG: 17 / 0 / 83

metoda gotowania

Czas gotowania: 21 D 20 min

żurawinę należy umyć, lekko zamrozić, wlać do zbiornika i zmielić razem z cukrem lub miodem. Miód najlepiej stosować neutralny kwiatowy. W pojemniku do dzioba zasypiamy również jagody jałowca, które należy zmiażdżyć wałkiem do ciasta, zrębki dębowe do uszlachetniania destylatów lub kory dębu, cienko pokrojoną skórkę z cytryny. Napełnij słoik alkoholem, wszystko dobrze wymieszaj. Nalegaj w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez co najmniej 3-4 tygodnie, od czasu do czasu wymieszaj zawartość słoika. Następnie ostrożnie spuść nalewkę z osadu i przefiltruj przez bawełniany filtr.
do żurawiny najlepiej używać bimbru zbożowego o 55% ABV. Podczas naparu sok żurawinowy rozcieńczyłby stopień, a już na wyjściu gotowa nalewka wyniesie około 40%. Jeśli kora dębu zostanie dodana do naparu zamiast zrębków, wówczas nasadkę można obniżyć do 3 g., sama nalewka będzie bardziej Drzewna w smaku. Miód najlepiej nadaje się do słodzenia, delikatnie zmiękcza, nadaje nalewce balsamiczny charakter.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Żurawina - 26   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g
  • Skórka z cytryny - 47   kcal/100g
  • Kora dębu - 0   kcal/100g

Podobne przepisy