skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić wódkę na orzechach włoskich? Do nalewki potrzebujesz tylko dwóch składników. Są to przegrody z orzecha włoskiego, których pozostaje wiele po zjedzeniu pysznych ziaren orzecha, jeśli oczywiście orzech został zakupiony w skorupce. Kup wódkę dobrej jakości, sprawdzonego producenta, aby nie okazała się podrobionym i niebezpiecznym produktem.
Krok 2:
Przegrody z orzecha włoskiego wymagają takiej ilości, ile gotowego napoju chcesz uzyskać. Najważniejsze jest to, że suche surowce i ciecz mają proporcję od jednego do trzech. Przegrody orzecha włoskiego są dokładnie myte pod bieżącą wodą, suszone na ręczniku papierowym i łamane na małe kawałki, można je zmielić za pomocą dowolnego urządzenia elektrycznego.
Krok 3:
Naczynia do przygotowania nalewki lepiej używać szkła, z ciemnego szkła. Jeśli nie ma zaciemnionych naczyń, to w porządku, nalewkę należy przechowywać w ciemnym miejscu. Napełniamy naczynia suchymi surowcami w 1/3 pojemnika, nie trzeba go ubijać, powinien być kruchy i luźny. Wlej zawartość wódki, zamknij naczynia pokrywką, potrząśnij pojemnikiem kilka razy.
Krok 4:
Należy nalegać w suchym, chronionym przed światłem miejscu w temperaturze pokojowej przez około 3 tygodnie. Codziennie nalewkę należy wstrząsnąć.
Krok 5:
Kilka dni po infuzji kolor płynu powinien zmienić się na ciemnobrązowy, a po kilku tygodniach na odcień koniaku. Nalewkę należy przefiltrować przez gazę złożoną w kilku warstwach, wlać do butelki z przyciemnionym szkłem. Zużyte przegrody orzechowe można ponownie wykorzystać do przygotowania nalewki, zachowują swoje właściwości lecznicze.
Krok 6:
Nalewkę najlepiej przechowywać w lodówce. Zaleca się stosowanie kilku kropli na pusty żołądek, w przypadku braku przeciwwskazań do stosowania.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Orzechy włoskie - 650 kcal/100g
- Czarny orzech angielski - 628 kcal/100g
- Czarny orzech perski - 651 kcal/100g
- Masło orzechowe - 925 kcal/100g
- Wódka - 235 kcal/100g