polewa truskawkowa

aromatyczny, słodkawy i mocny domowy napój alkoholowy! Latem, w okresie dojrzewania truskawek, możesz przygotować bardzo przyjemny w smaku naturalny napój alkoholowy w domu. W zimowe wieczory swoim cudownym aromatem i smakiem przypomni letnie dni. Likier truskawkowy można przygotować na różne sposoby: z dodatkiem bazy zawierającej alkohol lub bez, tylko z truskawek i cukru. W obu przypadkach proces wytwarzania napoju jest prosty, nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt, ale okazuje się, że jest to doskonały napój deserowy.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 33 g
135 kcal
IG: 15 / 0 / 85

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj likier truskawkowy w prosty sposób, bez dodawania alkoholu (wódki). Nie trzeba przygotowywać tego napoju w sezonie żniwnym, latem, zimą można również zrobić likier z mrożonych truskawek, po rozmrożeniu. Świeże truskawki należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą, usuwając wszystkie działki i zgniłe jagody. Truskawki należy dokładnie posortować, usunąć wszystkie jagody z oznakami zgnilizny i pleśni.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Jagody wkładamy do czystego, wysterylizowanego i wysuszonego słoika. Posyp truskawki cukrem i przykryj gazą.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Pozostaw w ciemnym miejscu z reżimem temperaturowym około 20-25 stopni na kilka dni. Cukier powinien całkowicie się rozpuścić, a jagody wypuścić sok, mieszanka jagód powinna mieć kwaśny zapach i pojawić się piana na powierzchni. Oznacza to, że rozpoczęła się fermentacja, wszystko zostało zrobione poprawnie.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Usuwamy gazę z szyjki słoika i zakładamy gumową rękawicę medyczną. W jednym z palców rękawicy należy wykonać mały otwór, aby powietrze mogło swobodnie wydostawać się podczas fermentacji. Jednak do słoika nie powinno dostać się powietrze z zewnątrz, więc rękawica powinna ściśle przylegać do szyjki słoika, w razie potrzeby można ją przymocować gumką.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wyjmujemy słoik z półfabrykatem Truskawkowym z powrotem w ciemne miejsce na 1,5-2 miesiące, okresowo sprawdzając stan nalewania, wstrząsamy nim, aby fermentacja była silniejsza. W zależności od reżimu temperaturowego fermentacja może zakończyć się wcześniej. Jeśli rękawica jest zdmuchnięta, napój jest gotowy. Filtrujemy domowy nalew przez gazę złożoną w kilku warstwach, aby napój był czystszy, możesz ułożyć kawałek bawełny między warstwami gazy.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wlać likier do butelek, szczelnie zatkać korkami i przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu. Domowe nalewanie uzyskuje się z siłą około 11-14 stopni. Można go przechowywać nie dłużej niż dwa lata w temperaturze 10-18 stopni.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Truskawka - 30   kcal/100g
  • Świeżo mrożone słodkie truskawki - 44   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g

Podobne przepisy

Powiązane i dodatkowe kategorie: