kompot z rokitnika i jabłek na zimę

pyszny i zdrowy napój na mroźne zimowe dni! Kompot z jabłek i rokitnika zachwyci cię nie tylko bogatym smakiem, ale także jasnym kolorem. Ma zapach prawdziwego jesiennego bukietu, który wypełni twój dom komfortem i dobrym nastrojem. I nasycony witaminami!
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 11 g
46 kcal
IG: 36 / 0 / 64

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować kompot z rokitnika i jabłek na zimę? Przygotuj do tego niezbędne składniki. Jabłka są gęste, ale Dojrzałe. Najlepiej słodszy, ponieważ rokitnik nadaje kompotowi kwas. Oddziel jagody rokitnika od gałęzi i posortuj z liści i innych śmieci.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Posortowane jagody opłucz kilka razy w zimnej wodzie, a następnie wrzuć do durszlaka. Umyj jabłka z zanieczyszczeń. Pokrój każde jabłko na 4 części i usuń rdzeń. Jeśli jabłka są uszkodzone, należy je przyciąć.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Do kompotu możesz użyć słoików o dowolnej wielkości, technologia gotowania się z tego nie zmieni. Banki można również napełniać na różne sposoby. Możesz całkowicie napełnić - wtedy kompot będzie bardziej skoncentrowany, ale będzie mniej w słoiku. Napełniam słoiki około 1/3 całkowitej objętości. Pokrój jabłka w plasterki i włóż do czystych słoików. Wlej jagody rokitnika.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Od dielko zagotuj wodę i napełnij słoiki gorącą wodą do samej góry. Przykryj pokrywkami i odstaw na 20 minut. W tym czasie jabłka i rokitnik dobrze się rozgrzeją, wydostanie się z nich całe powietrze - będzie to widoczne w unoszących się bąbelkach.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie wlej całą wodę ze słoików do rondla i dodaj cukier. Możesz nieznacznie zmienić ilość cukru w jednym lub drugim kierunku według własnego gustu. Postaw garnek na ogniu i zagotuj. Mieszaj, aby cukier całkowicie się rozpuścił. Pozostaw syrop na wolnym ogniu przez 1-2 minuty.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Następnie ponownie napełnij słoiki wrzącym syropem do samej góry i szczelnie zamknij przygotowanymi pokrywkami. Zawiń słoiki w koc i pozostaw do powolnego ostygnięcia. W tej formie będą się rozgrzewać przez długi czas. Przechowuj schłodzone słoiki w chłodnym miejscu do przechowywania.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Kompot zostanie zaparzony, a rokitnik sprzedaje mu piękny żółty kolor. Miłego zimowego poczęstunku!

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jabłka - 47   kcal/100g
  • Jabłka Suszone - 210   kcal/100g
  • Mus jabłkowy w puszkach - 61   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Rokitnik - 52   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy