szałwia z mlekiem

skuteczny naturalny środek na suchy kaszel. Szałwia z mlekiem to napój leczniczy w walce z przeziębieniami. Jest łatwy w przygotowaniu, działa skutecznie, świetnie smakuje i jest niedrogi.
Ava Ri IAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 14 % 2 g
tłuszcze 14 % 2 g
węglowodany 71 % 10 g
68 kcal
IG: 44 / 0 / 56

metoda gotowania

czas gotowania: 30 min

wraz z nadejściem zimnej pogody jesteśmy coraz bardziej podatni na przeziębienia i nie zawsze chcemy od razu zastosować poważne leki. Nasi pradziadkowie w leczeniu różnych chorób uciekali się do pomocy natury. W szczególności zioło szałwii było stosowane w leczeniu przeziębień i chorób wirusowych.

szałwia jest naturalnym środkiem antyseptycznym, zawiera witaminy i minerały oraz ma korzystny wpływ na organizm człowieka. A substancja salwina, która jest jego częścią, jest znana jako naturalny antybiotyk. Ponadto napoje szałwiowe od dawna są stosowane jako środek wykrztuśny na suchy kaszel. Skuteczność szałwii na przeziębienie tłumaczy się obecnością w niej olejków eterycznych o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwdrobnoustrojowych. W połączeniu z mlekiem ten napar ziołowy jest naprawdę karetką pogotowia dla zapalenia tchawicy, zapalenia krtani, zapalenia oskrzeli, chorób strun głosowych i innych chorób układu oddechowego.

przygotowanie szałwii z mlekiem wcale nie jest trudne. Musisz przestrzegać kilku prostych instrukcji, a wszystko się ułoży.

weź czyste małe emaliowane naczynie i wlej tam suchą szałwię. Emaliowany pojemnik nie pozwoli na utlenienie produktu i zachowa wszystkie korzystne właściwości szałwii. Zagotuj wodę i zalej nią trawę. Przykryj pojemnik szałwią i pozostaw na 25 minut. Następnie odcedź napar z szałwii przez sitko do parzenia i dodaj do niego przegotowane mleko. Po schłodzeniu napoju do ciepłego stanu włóż do niego miód i dobrze wymieszaj. W przypadku braku miodu można użyć cukru, aby nadać napojowi słodki smak, ale miód jest nadal preferowany. Sprawi, że herbata będzie jeszcze zdrowsza i smaczniejsza. Ponadto, aby złagodzić ból gardła, w razie potrzeby do gotowego napoju można dodać trochę masła.

przygotowanie herbaty z szałwią i mlekiem najlepiej spożywać na ciepło w małych porcjach w ciągu dnia.

dobrego zdrowia!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mleko krowie całe - 68   kcal/100g
  • Mleko 3,5% tłuszczu - 64   kcal/100g
  • Mleko 3,2% tłuszczu - 60   kcal/100g
  • Mleko 1,5% tłuszczu - 47   kcal/100g
  • Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140   kcal/100g
  • Mleko 2,5% tłuszczu - 54   kcal/100g
  • Miód - 400   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Szałwia sucha - 315   kcal/100g

Podobne przepisy