wino z suszonych jabłek

suszone owoce to nie tylko kompot.
777Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 3 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 97 % 29 g
118 kcal
IG: 0 / 0 / 100

metoda gotowania

czas gotowania: 40 D

możesz użyć suszenia z dowolnych jabłek, w tym z wysoką kwasowością, a nawet jeśli pojawiły się błędy, ale wcześniej dobrze spłucz, ponieważ wszyscy piją wino przemysłowe, wiedząc, jak "sterylne" jest wykonane wyłącznie z "jabłek specjalnie wyhodowanych i ręcznie wybranych jabłek".
suszenie w ilości 10-litrowej puszki. Maksymalnie 850 gr. suszenie w przeciwnym razie po 6-8 godzinach będzie musiało zostać usunięte ze słoika. Spłucz suszenie i namocz w przegotowanej wodzie przez 30 minut. spuścić wodę, przepuścić przez maszynkę do mięsa z drobną siatką.
umieść powstałą masę w emaliowanym wiadrze i zalej przegotowaną wodą schłodzoną do +90°C. na tym etapie wody nie więcej niż 6 litrów. Ostudzić do +30°C i umieścić miazgę w słoiku. Dodaj 1 kg. cukier, drożdże*, wymieszaj, umieść w ciemnym miejscu w temperaturze +23-25°C. po 6-8 godzinach suszenie całkowicie wzrośnie, a następnie dodaj kolejne 500 gramów. cukier i woda * * tyle, aby napełnić słoik nie więcej niż 75% (patrz zdjęcie), wymieszać i poczekać na rozpoczęcie fermentacji (najpierw włóż cukier, a następnie dodaj wodę, ponieważ 1 kg.cukier to około 600 gramów. objętości puszki). Poczekaj na rozpoczęcie fermentacji, mieszając co 4-5 godzin.
na przemysłowych drożdżach winnych prawdziwie aktywny proces fermentacji rozpocznie się maksymalnie po 12 godzinach. W przypadku domowych drożdży rodzynkowych okres oczekiwania wynosi do 4 dni.
po rozpoczęciu fermentacji załóż uszczelkę wodną, korek z rurką lub rękawicę. Jednocześnie pamiętaj, że często pokrywki są zdeformowane lub szyjka puszki, dlatego wskazane jest owinięcie złącza taśmą klejącą. Lepiej umieścić uszczelkę wodną później niż wcześniej.
zakres fermentacji, tj. fermentacja do gotowości od+20 do 25°C (min. +18, maks. + 28). Po 7 dniach dodaj 0,5-1 kg. cukier i wymieszaj (w sumie wychodzi 2-2, 5 kg cukru). Możesz podzielić ten cukier na dwie porcje, tj. dodaj połowę, a po tygodniu resztę. Biorąc pod uwagę, że prawie niemożliwe jest określenie zawartości cukru przez samo suszenie, a wiele odmian jabłek zawiera nadmiar kwasu, wówczas minimalna całkowita ilość cukru wynosi 2 kg., ale przy pierwszym ułożeniu co najmniej 1 kg. Jeśli wiadomo, że suszenie kwaśnych jabłek typu "Semerenko" ("Simirenko"), to bez zwiększania ilości cukru do 3 kg. nie da się tego zrobić, ale to nie jest dogmat. Przy suszeniu trudno jest dokładnie określić przyszły rodzaj wina. Jednak około 2,5 kg.cukier jest w okolicy deserowej lub półsłodkiej.
w zależności od rodzaju produktu i cukru "gra" 30-50 dni. Po zakończeniu procesu fermentacji, podczas gdy uszczelnienie wodne z rękawicy może nawet wyciągnąć, całą masę spuścić do pończochy i wycisnąć nad umywalką. W przeciwieństwie do winogron i rodzynek, wino z suszarek nie jest jeszcze gotowe, a wszystko z powodu procesów chemicznych związanych z kwasem jabłkowym. Wlej wino do wysterylizowanych słoików. Aby nie było rozczarowania winem, broń przed użyciem co najmniej 1 miesiąc w chłodnym miejscu***. Jeśli jest ciepło, istnieje ryzyko wypicia octu. Wino jabłkowe praktycznie nie jest dotknięte grzybem, takim jak na przykład wino z tarniny, ale słoiki należy wysterylizować przynajmniej wrzącą wodą.
* w Internecie łatwo jest znaleźć przepisy na zakwasy. Kupując rodzynki, pamiętaj, że są one zwykle zamrożone i mocno przetworzone chemicznie, zwłaszcza drogie białe odmiany. Do 80% rodzynek kupionych w różnych miejscach po prostu kwaśnych. Lepiej kupić drżenie wina w specjalistycznym sklepie w cenie od 1 do 3 CU. Saszetka wystarcza na 20-35 litrów wina.
* * jeśli to możliwe, najlepiej wlać/wylać wodę strumieniem (wzbogacenie wody w tlen dla bakterii).
* * * po 2 tygodniach przepełnij wino, aby usunąć główny osad, z którego czasami występuje gorycz w już dojrzałym winie.
P. S. suszenie jest trudniejsze do "pracy" w porównaniu ze świeżymi produktami lub rodzynkami, pod względem stosunku ilości suszenia, cukru i wody, a kwasowość "pompuje swoje prawa". Jednak po kilku zakładkach zostanie opracowana optymalna formuła.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Suszenie proste - 341   kcal/100g

Podobne przepisy