skład / składniki
metoda gotowania
aby przygotować neutralny lukier do ciasta, należy wlać wodę do rondla lub małego rondla i dodać 200 g cukru. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki i umieść naczynia na kuchence. Na małym ogniu, ciągle mieszając, podgrzej mieszaninę cukru i wody do około 60 stopni Celsjusza (aby cukier całkowicie się rozpuścił).
w osobnej misce wymieszaj pozostały cukier z pektyną. A następnie wprowadź tę mieszaninę do rondla z syropem, gdzie cukier ostatecznie rozpuścił się w wodzie. Wymieszaj wszystkie składniki razem i stopniowo doprowadzaj do wrzenia.
gdy płyn w rondlu się zagotuje, wprowadź tam syrop inwertowany, dobrze wymieszaj i ponownie zagotuj zawartość rondla. Gotuj płyn przez 4-5 minut, ciągle mieszając łyżką lub szpatułką. Następnie zdejmij patelnię z ognia i przecedź powstały syrop przez drobne sito, aby pozbyć się małych pęcherzyków na powierzchni. Pozostaw glazurę do całkowitego ostygnięcia, po czym możesz przenieść ją do lodówki.
taki neutralny lukier należy przechowywać w lodówce przez dość długi okres czasu - do sześciu miesięcy.
przed użyciem glazurę należy podgrzać do temperatury 45-50 stopni Celsjusza - dzięki temu stanie się bardziej płynna i plastyczna, wygodniej będzie z nią pracować.
lukier neutralny jest bezbarwny. Dlatego, aby zabarwić go na jakiś kolor, należy dodać do niego barwnik spożywczy i mieszać, aż całkowicie się rozpuści.
takim lukrem można pokryć nie tylko górne ciasta. Może być również stosowany do dekoracji deserów-do pokrywania różnych jagód lub owoców. W takim przypadku lukier nie wymaga wstępnego podgrzewania i można go użyć natychmiast po wyjęciu z lodówki.
piękne i pyszne kulinarne arcydzieła!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Pektyna - 336 kcal/100g
- Syrop inwertowany - 400 kcal/100g