skład / składniki
metoda gotowania
na początek przygotujemy niezbędne naczynia, na przykład ducha lub trzylitrowy słoik. Wlej do niego suchy kwas chlebowy i zalej wrzącą wodą.
następnym etapem gotowania jest czekanie. Przykryj słoik pokrywką i pozostaw na kilka godzin. Konieczne jest, aby ciecz pozostała ciepła, ale nie była już gorąca - około 30 stopni.
gdy ciecz ostygnie do wymaganej temperatury, Dodaj do niej przygotowany cukier. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Ponownie zamknij słoik pokrywką.
w osobnej misce (wziąłem zwykłą szklankę) wlej suche drożdże i rozcieńcz je pół szklanki płynu ze słoika. Dodaj rozcieńczone, dokładnie wymieszane drożdże do słoika.
po zmieszaniu wszystkich składników przykryj słoik serwetką, ale tak mocno, aby owady nie dotarły do kwasu chlebowego. Przestrzegając tej zasady, zostawiamy kwas chlebowy na dwa dni w ciepłym miejscu.
po dwóch dniach wlej Młody kwas chlebowy do innego pojemnika. Zakwas pozostały na dnie puszki można wykorzystać w kolejnych przygotowaniach napoju. Należy go przechowywać w lodówce.
po raz pierwszy uzyskuje się około dwóch litrów napoju, a następnie za każdym razem zakwas staje się coraz większy i można gotować kwas chlebowy w dużych ilościach.
przygotuj orzeźwiający napój z przyjemnością!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Suche drożdże - 410 kcal/100g
- Suchy kwas chlebowy - 20 kcal/100g