skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić mielone pierogi wieprzowe? Przygotuj jedzenie. Aby przygotować mięso mielone, najlepiej wziąć mostek lub część, w której tłuszcz jest obecny wraz z mięsem. Ze względu na obecność tłuszczu mięso mielone będzie bardziej soczyste. Umyj i osusz mięso. Pokrój go na kawałki tak duże, aby zmieściły się w maszynce do mięsa.
Krok 2:
Przełóż mięso przez maszynkę do mięsa, ustawiając średni lub nawet duży ruszt-dzięki temu mięso mielone będzie bardziej teksturowane i soczyste.
Krok 3:
Obierz cebulę i czosnek, a także przepuść przez maszynkę do mięsa. Możesz je po prostu drobno posiekać, to kwestia gustu.
Krok 4:
Połącz mięso mielone, cebulę i czosnek. Dodaj sól i przyprawy do smaku. Wybierz przyprawy według własnego gustu lub dostępności. Wymieszać.
Krok 5:
Następnie wlej trochę zimnej wody do mielonego mięsa. Dodaj-wymieszaj, a następnie dodaj trochę więcej i ponownie wymieszaj. Upewnij się, że mięso mielone nie staje się płynne. Jest to konieczne, aby pierogi były soczyste. Dobrze wymieszaj całą masę. Następnie ubij trochę mielonego mięsa w misce. Po prostu podnoś po trochu i rzucaj w miednicę. Dzięki temu mięso mielone będzie gęste i jednorodne.
Krok 6:
Farsz do pierogów jest gotowy! Jak widać-nic skomplikowanego. Przygotuj ciasto i uformuj pierogi!
pierogi to ulubione, tradycyjne danie wśród rosyjskojęzycznej populacji planety. Jest to bardzo łatwe do przygotowania danie, ale mimo to ma swoje subtelności. Dobry smak gotowych pierogów daje przede wszystkim odpowiednio przygotowane nadzienie. Farsz do pierogów wymaga szczególnej uwagi.
należy pamiętać, że jakość i smak gotowego dania w dużej mierze zależy od prawidłowego rozmrażania składników. Jak uniknąć błędów i wybrać najlepszy sposób, przeczytaj artykuł o rozmrażaniu.
oprócz wieprzowiny w tym daniu można użyć dowolnego innego mięsa. Pamiętaj, że czas gotowania, a także smak i kaloryczność potrawy ulegną zmianie. Na przykład wołowina gotuje się dłużej niż wieprzowina, podczas gdy filet z kurczaka lub indyk jest mniejszy.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Wieprzowina tłusta - 333 kcal/100g
- Mięso wieprzowe - 357 kcal/100g
- Wieprzowina-chuda pieczeń - 184 kcal/100g
- Schab-kotlet z kością - 537 kcal/100g
- Sznycel wieprzowy - 352 kcal/100g
- Wieprzowina - ramię - 593 kcal/100g
- Szynka dzika - 113 kcal/100g
- Wieprzowina - 259 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g