sos Barszczowy na zimę z burakami

Najlepszy półprodukt dla miłośników jasnej zupy! Robiąc raz SOS barszczowy na zimę z burakami, możesz zapewnić sobie doskonały Barszcz pachnący przez cały rok. Dzięki niej zaoszczędzisz korzyści płynące z produktów i zaoszczędzisz dużo czasu.
RopotushkaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 10 % 2 g
tłuszcze 20 % 4 g
węglowodany 70 % 14 g
92 kcal
IG: 21 / 14 / 64

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 2 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić sos barszczowy na zimę? Przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Pamiętaj, że przepis podaje wagę nieobranych warzyw.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Aby dusić, weź miskę lub patelnię, która swobodnie pomieści wszystkie potrawy. Wziąłem duży garnek. Cebulę obrać i opłukać. Pokrój go w kostkę lub paski. Lubię, gdy cebula jest mniejsza w barszczu, więc robię małe kostki. Przenieś cebulę na patelnię, dodaj wszystkie składniki oprócz marchwi i buraków. Dobrze wymieszaj.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Obierz i opłucz buraki i marchewki. Zetrzyj na grubej tarce lub pokrój w paski. Takie cięcie jest uważane za tradycyjne dla barszczu.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wszystko dokładnie wymieszaj i umieść na średnim ogniu. Poczekaj, aż warzywa dadzą sok. Aby przyspieszyć proces, możesz przykryć pokrywką. Po ugotowaniu dusić przez 45 minut, od czasu do czasu mieszając.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Podczas duszenia warzyw przygotuj słoiki o łącznej pojemności 2 litrów. Dobrze umyj i wysterylizuj słoiki. Robię to w następujący sposób. Ostrożnie wlej wrzącą wodę na dno słoika cienkim strumieniem, około jednej czwartej objętości. Aby słoik nie pękł, nie można dostać wody na jego ściany. Następnie przykrywam pokrywką i odstawiam na 10 minut. Po spuszczeniu wody można użyć słoika.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Po 45 minutach równomiernie rozprowadź sos na słoikach i zwiń pokrywki. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia w temperaturze pokojowej, około jednego dnia. Następnie przechowuj w piwnicy lub innym chłodnym miejscu.

jedna półlitrowa puszka sosu wystarcza na około 3-litrową patelnię barszczu. Nie ma w tym nic zbędnego, podstawowy zestaw. Ktoś lubi pierwsze dania grubsze, ktoś-gorętsze. Dlatego zgodnie z własnymi upodobaniami już w procesie gotowania barszczu możesz dodać paprykę, ziemniaki, pomidor, czosnek, kapustę i inne składniki.

z tym dressingiem barszcz można gotować bez dodawania mięsa. Zwykle gotuję pokrojone ziemniaki do połowy ugotowane, a następnie dodaję je i gotuję przez kolejne 20-30 minut, 5 minut przed wyłączeniem, przyprawiam przyprawami i doprawiam, jeśli to konieczne. Okazuje się bardzo smaczny chudy barszcz.

pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.

warzywa korzeniowe najlepiej myć szczotką lub twardą gąbką pod bieżącą wodą.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Burak - 40   kcal/100g
  • Suszone buraki - 278   kcal/100g
  • Buraki gotowane - 49   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Olej słonecznikowy - 898   kcal/100g
  • Rafinowany olej słonecznikowy - 899   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Ocet stołowy - 11   kcal/100g
  • Sos pomidorowy ostry - 99   kcal/100g

Podobne przepisy