galaretka klasyczna

NAJLEPSZA, najsmaczniejsza przekąska na świąteczny stół! Klasyczne galaretki to tradycyjne rosyjskie danie na każdą uroczystą okazję. Możesz gotować w powolnej kuchence, jest to najłatwiejsze i najszybsze! Będziesz potrzebował golonki lub nóg wieprzowych, a także czasu.
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 43 % 9 g
tłuszcze 52 % 11 g
węglowodany 5 % 1 g
137 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 d
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować klasyczne galaretki? Przygotuj niezbędne składniki. Klasyczne galaretki gotuje się na udkach wieprzowych lub golonkach. To oni mają dużą liczbę substancji żelujących, które po ugotowaniu przejdą do bulionu. Golonka wieprzowa wybierz odpowiedni rozmiar, aby zmieściła się w pojemniku do gotowania. Możesz wybrać suche przyprawy według własnego gustu. Oczyść mięso z nadmiaru i umyj.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Golonkę i przygotowane mięso zalać zimną wodą i odstawić na 4-5 godzin.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Następnie spuść całą wodę z namoczonego mięsa.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umyj marchewki. Obierz go razem z cebulą i włóż do miski do gotowania w całości, bez krojenia. Dodaj liść laurowy, sól, przyprawy do smaku i ziarna pieprzu.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Włóż przygotowane mięso i golonkę do miski. Nie przecinaj ich również.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Napełnij mięso zimną wodą, aby wszystko było całkowicie pokryte płynem. Możesz gotować galaretkę w rondlu na ogniu lub w powolnej kuchence. W każdym razie ten proces jest długi. Postanowiłem ugotować galaretkę w powolnej kuchence. Jego zaletą jest to, że nie trzeba monitorować gotowania. Włącz tryb "gaszenie" na około 6 godzin i zamknij pokrywę. Monitoruj poziom wody w garnku i w razie potrzeby dodaj gorącą wodę. Skoncentruj się na funkcjach swojej powolnej kuchenki.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Jeśli gotujesz galaretkę w rondlu, najpierw gotuj mięso bez warzyw i przypraw na najmniejszym ogniu, bez pokrywki, 3-4 godziny, nie mniej. Potem kolejna godzina z warzywami i przyprawami. Po zakończeniu gotowania Złap całe mięso, ostudź je trochę i pozbądź się Kości. Odcedź bulion.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Włóż mięso do przygotowanej miski, aby zestalić galaretkę.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Napełnij mięso bulionem. Do każdej miski dodaj trochę posiekanego czosnku. Włóż wszystkie przygotowane galaretki do lodówki na kilka godzin, aby dobrze zamarzły.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Podawaj galaretkę schłodzoną z musztardą. Smacznego!

W dawnych czasach tradycyjne galaretowate mięso przygotowywano z głowy i nóg wieprzowych. Teraz, w domu, nie można znaleźć patelni takiej wielkości, aby zmieściła się głowa świni. Dlatego, aby przygotować galaretkę, ograniczymy się do nóg, w szczególności golonki wieprzowej. Daje dobry napar, dzięki któremu galaretowate mięso stwardnieje.
podczas nalewania bulionu do misek można dodać posiekaną marchewkę. Jako opcja serwowania-będzie wyglądać jasno i pięknie.
a dodatkowo możesz użyć dowolnego mięsa na galaretowate mięso-wieprzowinę, wołowinę, kurczaka lub indyka.

aby zapobiec podrażnieniu błony śluzowej oka podczas krojenia cebuli, opłucz cebulę i nóż zimną wodą. Deska do krojenia nie wchłonie nieprzyjemnego zapachu cebuli, jeśli zetrzesz ją kawałkiem cytryny przed cięciem.

pamiętaj, że czas i tryb gotowania w przepisie są podane w przybliżeniu. Wszystkie multicookery działają inaczej, a nawet te same modele tego samego producenta mogą mieć swoje własne cechy. Zanim zaczniesz gotować nowe danie dla Ciebie w powolnej kuchence, dokładnie przestudiuj instrukcje, a następnie w praktyce spróbuj najpierw ugotować znane Ci potrawy, a następnie nowe, wybierając tryb i czas indywidualnie dla własnej techniki. 

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Wieprzowina tłusta - 333   kcal/100g
  • Mięso wieprzowe - 357   kcal/100g
  • Wieprzowina-chuda pieczeń - 184   kcal/100g
  • Schab-kotlet z kością - 537   kcal/100g
  • Sznycel wieprzowy - 352   kcal/100g
  • Wieprzowina - ramię - 593   kcal/100g
  • Szynka dzika - 113   kcal/100g
  • Wieprzowina - 259   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Pieprz czarny groszek - 255   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Przyprawy suche - 240   kcal/100g
  • Golonka wieprzowa - 294   kcal/100g

Podobne przepisy