kompot morelowy na zimę na litrowym słoiku

jasne, smaczne i pachnące!!! Kompot z moreli na zimę na litrowym słoiku jest doskonale przechowywany przez długi czas, dlatego świetnie nadaje się do zbioru na zimę. Spróbuj gotować i Ty!
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 13 g
54 kcal
IG: 15 / 0 / 85

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić kompot z moreli? Aby przygotować kompot, przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Morele wybierz dojrzałe, ale jędrne. I natychmiast zamknij kompot z zebranych moreli, w przeciwnym razie mogą się zepsuć. Wybierz owoce bez uszkodzeń.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dobrze spłucz przygotowane morele pod bieżącą wodą z zanieczyszczeń. Pokrój każdą morelę na pół i usuń pestkę. Kości można wyrzucić.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Dobrze spłucz słoiki z kompotem sodą i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Napełnij słoik połówkami moreli w 1/2 lub 1/3. Im więcej moreli w słoiku, tym bogatszy będzie smak gotowego kompotu. Ale jednocześnie w banku będzie mniej samego kompotu.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Osobno zagotuj wodę i zalej morele wrzącą wodą do samej góry. Przykryj i odstaw na 15-20 minut, aby morele dobrze się rozgrzały. Nie sterylizuję słoików na kompot. Wystarczy, że wlewa się do nich wrzącą wodę.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie odcedź gorącą wodę ze słoika do rondla i dodaj cukier. Postaw garnek na ogniu i doprowadź syrop do aktywnego wrzenia. Gotuj na wolnym ogniu przez kilka minut. Przykryj pozostałe morele pokrywką i ręcznikiem na wierzchu, aby się nie ochłodziły.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Gotowy wrzący syrop napełnij morele po raz drugi do samej góry i szczelnie zamknij pokrywkami.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Odwróć gotowe słoiki z kompotem i sprawdź, czy nie ma wycieków. Całkowicie ostudź kompot i umieść go w chłodnym miejscu do przechowywania. Może to być piwnica lub Piwnica. Otwórz słoik pachnącego kompotu zimą i wróć do lata! Miłego poczęstunku!

w ten sposób możesz zbierać kompoty z dowolnych owoców lub jagód. Spróbuj eksperymentować z różnymi kombinacjami smakowymi.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Morele - 46   kcal/100g
  • Morele w puszkach - 50   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy