skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Wiele osób zastanawia się: jak wybrać odpowiednią persimmon?
najsłodsza persimmon jest trochę przejrzała, z małymi wgnieceniami i czarnymi kropkami. Ale jednocześnie skórka powinna być cała, brązowo-pomarańczowa.
szypułka powinna być brązowa i wysuszona. Najważniejsze jest to, że takie persimmony lepiej jeść od razu - nie będą przechowywane przez długi czas.
do chrapania wybierz twardą persimmon, bez wgnieceń i z całą skórką.
jeśli tak się składa, że kupiona persimmon nadal robi na drutach, radzę trzymać ją w zamrażarce na noc.
trudno jest policzyć wszystkie dobroczynne właściwości tego leczniczego i smacznego owocu. Zawiera substancje pektynowe, które aktywnie wpływają na mikroflorę jelitową i mają działanie wiążące.
to one nadają miąższowi cierpki smak. Zawiera również dużo żelaza, co jest szczególnie przydatne w przypadku anemii. Stosowanie persimmon jest zalecane kobietom w ciąży.
persimmon ma działanie tonizujące i wzmacniające, zwiększa wydajność, poprawia apetyt, uspokaja układ nerwowy. Aktywnie odżywia mięsień sercowy i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Wszystko to jest możliwe dzięki zawartości monosacharydów w owocach. Jednocześnie, w przeciwieństwie do przypadków użycia rafinowanego cukru, poziom glukozy we krwi nie osiąga krytycznego poziomu. Ponadto codzienne spożywanie dojrzałej miazgi (w sezonie) uzupełni niedobór jodu organicznego, bardzo przydatnego dla naszej tarczycy.
w naszym kraju persimmon nie jest zasłużenie doceniany. Dlatego polecam wzbogacić się witaminami w tak trudnym dla organizmu czasie!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Żurawina - 26 kcal/100g
- Orzechy migdałowe - 609 kcal/100g
- Mięta świeża - 49 kcal/100g
- Mięta suszona - 285 kcal/100g
- Mięta - 49 kcal/100g
- Persimmon - 53 kcal/100g
- Ser twarogowy - 223 kcal/100g