skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki na mleko migdałowe. Są tylko dwa: sam orzech migdałowy i czysta filtrowana woda. Sam proces przygotowania mleka migdałowego to dosłownie kilka minut, ale musisz wcześniej przygotować orzechy do tego procesu. Orzechy dokładnie spłukujemy wodą, wkładamy do miski i napełniamy zimną czystą wodą, zostawiamy na noc. Rano spuszczamy wodę, migdały powinny puchnąć, po raz kolejny dobrze myjemy orzechy wodą.
Krok 2:
Skórki orzechów nie trzeba usuwać, ponieważ jądra zostaną zmielone w blenderze na mąkę. W blenderze lub innym urządzeniu, na którym orzechy można bardzo drobno zmielić, włóż migdały. Jeśli nie ma blendera z dużą miską, migdały można zmielić w młynku do kawy, a następnie ubić okruchy migdałów z wodą trzepaczką lub mikserem, aż do uzyskania napoju mlecznego. Kto chce słodszego napoju, może dodać kilka umytych i bez pestek daktyli lub suszonych śliwek.
Krok 3:
Możesz dodać kakao, miód, wanilię, cynamon lub inny smak. Wlej przegotowaną zimną wodę do miski blendera. Zamknij Blender pokrywką i zmiel masę z maksymalną prędkością przez około 2 minuty. Następnie masę orzechową przefiltrowujemy przez sitko z bardzo drobną siatką lub gazą złożoną w kilku warstwach.
Krok 4:
Ciasta nie można wyrzucić, ale pozostawić do pieczenia. Ciasto z mąką migdałową nabierze przyjemnego orzechowego smaku.
Krok 5:
Mleko migdałowe można podawać z ciasteczkami, bułeczkami jako samodzielny produkt lub dodawać do herbaty, kawy lub kakao. Mleko migdałowe można przechowywać w lodówce do 4 dni. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Orzechy migdałowe - 609 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g