skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Gotowanie żywności wskazanej w składnikach. O tym, jak usmażyć naturalny mielony sznycel wieprzowy, dowiedziałem się po obejrzeniu jednego programu kulinarnego. Przepis od razu mnie zainteresował, więc nie zwlekałem z jego wdrożeniem.
Krok 2:
Ponieważ nadal gotujemy posiekany sznycel, mięso mielone nie musi być przewijane przez maszynę do mięsa, ale pokrojone na małe kawałki. To znaczy posiekać. Aby jedzenie było smaczniejsze, lepiej wziąć cielęcinę i wieprzowinę zmieszane w równych proporcjach. Najpierw pokrój mięso na plastry średniej grubości.
Krok 3:
Następnie pokrój go na małe kawałki ostrym nożem. Lepiej jest, jeśli mięso jest lekko zamrożone - łatwiej będzie je pokroić.
Krok 4:
Obierz i posiekaj cebulę - pokrój tak drobno, jak to możliwe.
Krok 5:
Miękisz chlebowy (bez skórki) wlej wodę lub mleko do miski i pozostaw na kilka minut, aby się rozdrobnił. Przed dodaniem do mięsa mielonego należy go lekko wycisnąć, aby mięso mielone nie było zbyt wodniste.
Krok 6:
Wbij jajko w posiekane mięso, dodaj posiekaną cebulę i okruchy chleba. Sól, włóż różne przyprawy, które lubisz bardziej. I wszystko dokładnie wymieszaj. Gotowe mięso mielone można uderzyć o stół-osobiście zawsze to robię, kiedy gotuję z niego kotlety.
Krok 7:
Teraz Rzeźbimy sznycle (kotlety) z mielonego mięsa i zwijamy je w mące lub bułce tartej.
Krok 8:
Wlej olej roślinny na patelnię, podgrzej go i rozłóż puste miejsca. Smażyć z jednej strony na umiarkowanym ogniu do połowy ugotowanego i złotego koloru-to około 7 minut.
Krok 9:
Odwróć sznycle na drugą stronę i smaż do miękkości - to około 7 minut. Używamy całego mięsa mielonego. Gotowe sznycle można położyć na ręczniku papierowym, aby usunąć z nich nadmiar tłuszczu.
Krok 10:
Możesz dodatkowo przygotować do nich sos, który można podlać przystawką-wtedy ogólnie okaże się jeszcze smaczniejszy.
dobrze jest podawać różne przystawki do takich sznycli, nawet zbóż, nawet warzyw. Możesz zrobić makaron lub puree ziemniaczane. A także do nich pasuje jakaś sałatka!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Baton - 273 kcal/100g
- Polędwica wieprzowa - 264 kcal/100g