bimber z ryżu

Przygotowanie mocnego napoju o neutralnym i przyjemnym smaku. Bimber z ryżu uzyskuje się o łagodnym i neutralnym smaku. Idealnie nadaje się zarówno jako gotowy napój, jak i jako podstawa do przygotowania różnych nalewek. Surowce nie są drogie, możesz nawet użyć najtańszego ryżu. Aby uzyskać bimber, istnieją niuanse, które należy wziąć pod uwagę w tym procesie. Na przykład ważne jest, aby wytrzymać reżim temperaturowy. W tym przepisie wszystkie kroki są szczegółowo opisane.
AntypAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 7 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 93 % 14 g
60 kcal
IG: 15 / 85 / 0

metoda gotowania

czas gotowania: 9 d 10 h 30 min

możesz wziąć dowolny ryż do bimbru-smak gotowego napoju nie będzie się różnił w zależności od rodzaju zbóż lub jego ceny. Dobrze spłucz ryż do czystej wody, przenieś do dużej emaliowanej patelni. Wlej ryż 10 litrami wody i umieść na dużym ogniu.

gdy woda się zagotuje, zmniejsz ogrzewanie do minimum. Gotuj ryż, od czasu do czasu mieszając, przez 35-40 minut. Dodaj wodę (w sumie podczas gotowania dodaj dwa litry wody). Upewnij się, że ryż się nie pali. W rezultacie w tym czasie ryż powinien ugotować się w owsiankę. Wyłącz ogień, przykryj pokrywką i trzymaj ryż, aż ostygnie do 65 stopni Celsjusza.

w tym czasie zmiel słód, napełnij go litrem wody, dobrze wymieszaj. Ta mieszanina jest stopniowo wprowadzana do masy ryżowej, która ostygła do pożądanej temperatury. Jednocześnie stale przeszkadzamy. Podgrzej mieszaninę do 65 stopni na małym ogniu i utrzymuj ten reżim temperaturowy przez półtorej godziny.

Pod Koniec czasu wlej bardzo zimną wodę do miski. Bierzemy patelnię z masą ryżową i zanurzamy w misce z lodowatą wodą, mieszamy ryż. Jest to konieczne, aby masa ryżowa bardzo szybko ostygła. Pożądana temperatura wynosi 25 stopni. Próbujemy brzeczki. Jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie, powinno smakować słodko.

powstałą brzeczkę wlewa się do butelki (lub innego pojemnika przeznaczonego do fermentacji). Dodajemy jeden litr wody, a także rozcieńczone drożdże (podczas rozcieńczania kierujemy się zaleceniami producenta wskazanymi na opakowaniu). Ważne jest, aby pojemnik był pełny w trzech czwartych (powinno być miejsce na fermentację). Wszystko dobrze wymieszaj i zainstaluj uszczelkę wodną.

umieść pojemnik w ciemnym i ciepłym miejscu (temperatura pokojowa) na tydzień. W tym czasie zacier fermentuje, staje się znacznie lżejszy i traci słodycz. Pęcherzyki powietrza nie będą obserwowane. Następnie filtrujemy zacier przez gazę złożoną trzy do czterech razy.

Destylujemy zacier na maszynie bimbrowniczej o dowolnym projekcie. Dokonujemy selekcji, aż Forteca w strumieniu spadnie do 30 stopni. Następnie rozcieńczamy powstały bimber, który, nawiasem mówiąc, może być nieco mętny, czystą wodą do siły 20 stopni.

następnie filtrujemy bimber, wlewając węgiel do konewki, przeplatając go warstwami wacików. W sumie wystarczą trzy warstwy węgla. Od dołu do góry powinny znajdować się waciki. Wlej bimber przez filtr cienkim strumieniem. Obliczanie węgla - 50 gramów na 1 litr płynu.

teraz destylujemy bimber po raz drugi. Pierwsze 15% płynu to tak zwana "Głowa". Ta frakcja nie nadaje się do spożycia. Następnie zbieramy "ciało" - główny produkt. Zbieramy go, aż Forteca w strumieniu spadnie do 45 stopni.

rozcieńczyć powstały bimber czystą wodą do siły 40-45 stopni, po czym wlać do butelek i hermetycznie zamknąć. Po dwóch dniach bimber będzie gotowy do użycia.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Dziki ryż surowy - 353   kcal/100g
  • Ryż brązowy surowy - 360   kcal/100g
  • Ryż brązowy gotowany - 119   kcal/100g
  • Ryż biały witaminizowany surowy - 363   kcal/100g
  • Ryż biały witaminizowany gotowany - 109   kcal/100g
  • Ryż biały, gotowany na parze, z długimi ziarnami surowy - 369   kcal/100g
  • Ryż biały, gotowany na parze, z długimi ziarnami gotowany - 106   kcal/100g
  • Ryż instant suchy - 374   kcal/100g
  • Ryż instant gotowy do spożycia - 109   kcal/100g
  • Rys - 344   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Słód - 361   kcal/100g
  • Węgiel - 120   kcal/100g
  • Suche drożdże - 410   kcal/100g

Podobne przepisy