domowy likier miętowy

przyjemny w smaku i aromatyczny domowy napój alkoholowy! Likier miętowy jest uważany za Kobiecy alkohol. Rzeczywiście okazuje się słodki i delikatny w smaku, to nie tylko alkohol na ucztę, ale także doskonały dodatek do deserów i podstawa do przygotowywania koktajli.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 18 g
207 kcal
IG: 0 / 0 / 100

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 10 D 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki według listy. Miętę można kupić na rynku lub zebrać na swojej stronie, druga opcja jest oczywiście lepsza. Odpowiednie odmiany mięty pieprzowej i ogrodowej. Jeśli nie można użyć świeżych surowców, możesz kupić suchą miętę w aptece. Jako bazę alkoholową możesz użyć wódki, alkoholu lub dobrze oczyszczonego bimbru. W pierwszym przypadku napój okaże się bardziej miękki i delikatny w smaku.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Mięta jest dobrze umyta, wysuszona, jako surowiec do przygotowania likieru można użyć nie tylko liści, ale także łodyg rośliny. Mięta doskonale komponuje się z wieloma owocami, szczególnie mięta dobrze harmonizuje z cytryną, więc używaj jej również do przygotowania napoju. Miętę wkładamy do szklanego pojemnika, napełniamy wódką. Zatykamy naczynia i usuwamy je w ciemnym miejscu o temperaturze pokojowej na 10 dni.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Pamiętaj, aby raz dziennie Potrząsać naczyniami z nalewką.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Po określonym czasie nalewkę przefiltrowujemy przez gazę, wyciskamy cały płyn z mięty i wyrzucamy.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej czystą wodę do metalowego naczynia, dodaj cukier, podpal, zagotuj mieszaninę, gotuj syrop przez około 5 minut, usuwając pianę. Zamiast cukru można użyć płynnego miodu, który zmiękczy smak napoju i stworzy przyjemny posmak. W takim przypadku nie jest konieczne gotowanie płynu z miodem, aby korzystne substancje zawarte w miodzie nie wyparowały. Wystarczy podgrzać mieszaninę, mieszając łyżką, aby miód całkowicie się rozpuścił. Dajemy syrop

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Połącz nalewkę miętową i syrop cukrowy.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Wymieszaj płyn i wlej do butelek, ponownie przepuść mieszaninę przez gazę, aby wykluczyć przedostawanie się najmniejszych cząstek trawy do butelek.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Zatykamy je i przechowujemy w ciemnym, chłodnym miejscu. Przy długotrwałym przechowywaniu likier może zmienić kolor z zielonego na oliwkowy lub brązowy, nie ma w tym nic złego, nie wpływa na smak. Jeśli osad spadnie na dno butelki, alkohol należy ponownie przefiltrować przez gazę z bawełną. Taki napój jest przechowywany w ciemnym, chłodnym miejscu przez około 2-3 lata. Siła alkoholu zależy od bazy alkoholowej i stopnia rozcieńczenia syropem.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mięta świeża - 49   kcal/100g
  • Mięta suszona - 285   kcal/100g
  • Mięta - 49   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wódka - 235   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy