galaretka żurawinowa ze skrobią

pyszny, jasny i aromatyczny napój na każdy dzień! Galaretka żurawinowa ze skrobią okazuje się nie tylko smaczna, ale także zdrowa. Nazwałabym to witaminą. Możesz gotować ze świeżych lub mrożonych jagód, zebranych samodzielnie lub kupionych w sklepie.
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 16 g
65 kcal
IG: 19 / 0 / 81

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować galaretkę żurawinową ze skrobią? przygotuj do tego niezbędne składniki. Posortuj jagody żurawiny z gałązek i liści i spłucz z brudu. Weź skrobię ziemniaczaną. Ilość cukru można nieznacznie zmienić według własnego gustu. Ilość skrobi można również zmienić, w zależności od pożądanej gęstości galaretki. Po pierwszym przygotowaniu możesz zdecydować o dokładnej ilości.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Zmiel umyte jagody w dowolny dogodny sposób. Można to zrobić w rozdrabniaczu, przewinąć przez maszynę do mięsa lub sufit za pomocą popychacza.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Zalej posiekane jagody wrzącą wodą i odstaw na 15-20 minut pod przykryciem. W tym czasie wszystkie soki z jagód zostaną przeniesione do wody.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Teraz przecedź przez drobny sitko.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej powstały sok do rondla, dodaj cukier i podpal. W osobnej szklance przemieść skrobię i zimną wodę. Gdy sok żurawinowy się zagotuje, wlej do niego skrobię, ciągle mieszając. Ponownie zagotuj i gotuj przez 1-2 minuty na małym ogniu. Po ugotowaniu galaretka stanie się grubsza.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Gotowa galaretka jest bardzo smaczna zarówno na ciepło, jak i na zimno. aby zapobiec tworzeniu się filmu na powierzchni podczas chłodzenia, posyp galaretkę cienką warstwą cukru. Pyszna jagodowa uczta dla dorosłych dzieci jest gotowa! Miłego poczęstunku!

napoje żurawinowe można i należy przygotowywać o każdej porze roku. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Oprócz galaretki można z niej przygotować sok owocowy, kompot lub użyć żurawiny do dań mięsnych. 

podczas gotowania do wywaru żurawinowego można dodać pikantne przyprawy, takie jak goździki, anyż lub imbir. 

zamiast cukru można użyć słodzika, który nie boi się obróbki cieplnej.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak. 

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Żurawina - 26   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Skrobia - 320   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy