skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Czerwone porzeczki do produkcji wina można stosować zarówno świeże, jak i mrożone, po uprzednim rozmrożeniu. Niektórzy winiarze zalecają, aby porzeczki nie były myte, a nawet oddzielane od pędzli, wierząc, że jagody zawierają bakterie winne niezbędne do fermentacji. Rzeczywiście tak jest. Ale przy zepsutych jagodach i ziołach można wprowadzić do brzeczki drobnoustroje chorobotwórcze, które zamiast fermentować, tworzą pleśń i psucie się produktu.
Krok 2:
Dlatego jagody należy dokładnie posortować, usunąć wszystkie zanieczyszczenia, liście, gałązki i zgniłe jagody. Jagody wkładamy do głębokiego naczynia, do przygotowania podstawy wina nie można użyć metalowych naczyń, w których może wystąpić utlenianie soku jagodowego. Dobrze nadaje się ceramiczny, szklany pojemnik.
Krok 3:
Jeśli jest trochę jagód,można je zmielić ręcznie. Dużą liczbę jagód można zmielić za pomocą urządzenia elektrycznego o odpowiedniej funkcjonalności.
Krok 4:
Włóż masę jagodową do szklanego słoika, dodaj cukier i zalej zimną przegotowaną wodą. Zamykamy słoik nylonową pokrywką i pozostawiamy do fermentacji w temperaturze pokojowej, wygodnie jest umieścić słoik w zamkniętej szafce w kuchni. Moczyć przez około 10 dni.
Krok 5:
Aby okresowo sprawdzać stan zbioru jagód, wymieszaj zawartość słoika, aby uzyskać lepszą fermentację. Następnie filtrujemy płyn, nie potrzebujemy już ciasta jagodowego.
Krok 6:
Zamykamy słoik brzeczką uszczelką wodną lub naciągamy czystą gumową cienką rękawicę na szyjkę słoika, w jednym z palców robimy mały otwór, aby gazy wydostały się podczas fermentacji. Zostawiamy na kolejne dwa tygodnie.
Krok 7:
Po wskazanym czasie ponownie filtrujemy wino przez gazę złożoną w kilku warstwach. I pozostaw na dwa tygodnie w temperaturze pokojowej. Na powierzchni cieczy powinna powstać niewielka piana, co oznacza, że fermentacja nadal trwa, należy ją ponownie odcedzić. Powtarzamy procedurę, aż fermentacja (tworzenie się piany na powierzchni) ustanie.
Krok 8:
Następnie dodaj cukier do wina do smaku, możesz dodać więcej przypraw dla smaku, wymieszaj, aby cukier się rozpuścił. Pozostaw na kolejny tydzień w temperaturze pokojowej pod uszczelką wodną. Butelkujemy wino, zatykamy je i przechowujemy w lodówce lub piwnicy. I możesz natychmiast podać do stołu. Możesz przechowywać takie wino w chłodnym miejscu przez około 5 lat.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Porzeczka czerwona - 39 kcal/100g