Nalewka z łopianu na wódce

napój alkoholowy o właściwościach leczniczych. Łopian lub łopian to roślina o wielu przydatnych właściwościach. Najlepszym sposobem ich użycia dla ludzi jest przygotowanie nalewki z korzenia łopianu.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 2 g
167 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 30 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki według listy. Wszystkie części rośliny można wykorzystać do przygotowania nalewki, ale uważa się, że większość składników odżywczych znajduje się w korzeniu łopianu. Konieczne jest wykopanie korzeni późną jesienią, od końca września do mrozów, w tym czasie naziemna część rośliny zaczyna obumierać, dając wszystko, co przydatne korzeniom.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Oczyszczamy korzeń łopianu z ziemi, dokładnie myjemy. Pocieramy korzeń tarką, jeśli jest zbyt twardy, można go po prostu podzielić na cienkie włókna lub drobno pokroić nożem. Korzeń łopianu wkładamy do szklanego pojemnika i napełniamy wódką. Ważne jest, aby używać wysokiej jakości produktu zakupionego od zaufanego producenta jako bazy alkoholowej.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Zamykamy Pojemnik kapronową lub gumową pokrywą łopianu i umieszczamy w ciemnym, chłodnym miejscu, najlepiej pozostawić na miesiąc. Co tydzień pojemnik z nalewką należy wstrząsnąć.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Następnie przefiltruj płyn z butelki przez sitko i gazę, wlej nalewkę do szklanej butelki.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Nalewka jest gotowa, lepiej przechowywać ją w lodówce. Nalewka na łopian okazuje się bardzo gorzka w smaku, więc niektórzy ludzie, jeśli nie ma alergii, dodają trochę miodu do nalewki. Ale ponieważ nalewka na łopian jest używana jako lek, w umiarkowanych dawkach, można ją po prostu pić wodą lub innym słodkim napojem.

na przykład, aby wzmocnić odporność i poprawić metabolizm, nalewkę pije się łyżeczką 2-3 razy dziennie. Napój ten zaleca się również stosować na przeziębienia, choroby przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, krwawienie z dziąseł i inne problemy w jamie ustnej, bóle stawów, zapalenie stawów, choroby nowotworowe, wysypki, trądzik i cyraneczki. Jednak taką nalewkę można stosować nie tylko wewnętrznie, ale także wcierać w cebulki włosów, aby je wzmocnić i lepiej rosnąć. Nalewka ma wszystkie te właściwości dzięki dużej zawartości witamin A,C, B, E, P w korzeniu łopianu, olejku eterycznego bardanowego o właściwościach antyseptycznych, białka i kwasów organicznych, garbników.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Wódka - 235   kcal/100g
  • Korzenie - 32   kcal/100g

Podobne przepisy