chrzan na bimberku

aromatyczny mocny napój alkoholowy o właściwościach leczniczych. Aby poprawić smak napoju i nadać szczególny przyjemny smak nalewce chrzanowej, możesz użyć dowolnych przypraw, miodu, cytryny, pachnących ziół, a za każdym razem uzyskać nowy smak napoju.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 2 g
284 kcal
IG: 33 / 0 / 67

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 21 D 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki według listy. Korzeń chrzanu należy wykopać późną jesienią, kiedy zawiera maksymalną ilość składników odżywczych. Aby nalewka nie wydawała się zbyt gorzka, a także nabrała przyjemnego aromatu i stała się jeszcze zdrowsza, dodaj płynny świeży miód lipowy. Lepiej jest użyć oczyszczonego bimbru. Najważniejsze jest to, że wszystkie produkty są wysokiej jakości.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Korzeń chrzanu jest czysty, powinien być energiczny i pachnący. Kroimy go na małe kawałki, lepiej nie pocierać korzenia, w przeciwnym razie napój stanie się zbyt mętny.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Włóż korzeń chrzanu do szklanego pojemnika, aby przygotować nalewkę. Wymieszaj miód z bimberem i wlej mieszaninę chrzanu. Zamykamy Pojemnik gumową pokrywką i usuwamy w ciemne, ciepłe miejsce.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wytrzymamy półfabrykat na chrzanie przez dwa tygodnie, ten czas wystarczy, aby wszystkie przydatne substancje i smak składników przeszły do cieczy. Nie musisz dłużej nalegać, w przeciwnym razie napój stanie się zbyt gorzki. W tym okresie kilkakrotnie należy wstrząsnąć pojemnikiem z korzeniem chrzanu, aby uzyskać lepszy napar.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po określonym czasie przefiltruj płyn przez gazę złożoną z kilku warstw. Nalewkę wlewa się do szklanej butelki i wysyła do dojrzewania w ciemne, chłodne miejsce na kolejny tydzień, można umieścić w lodówce. Im dłużej nalewka stoi, tym lepszy będzie jej smak, a także przy długotrwałym przechowywaniu kolor napoju może się zmienić. Okres przechowywania chrzanu wynosi około 5 lat, z zastrzeżeniem warunków jego przechowywania. Chrzan jest gotowy.

historia mówi, że chrzan jako alkoholowy napój leczniczy był znany Piotrowi I. zmusił swoich żołnierzy do picia tego napoju jako lekarstwa na przeziębienia. I nie bez powodu, ponieważ wszystkie przydatne substancje zawarte w chrzanie, a jest ich niewiele, są zawarte w nalewce chrzanowej. Dlatego zaleca się stosowanie takiego napoju jako środka zapobiegawczego przeciwko grypie i innym chorobom wirusowym, cukrzycy, kamicy moczowej, alergii, bólom stawów i wielu innym chorobom. Ale jak każdy lek, taki napój należy spożywać po konsultacji z lekarzem prowadzącym i oczywiście w rozsądnych dawkach.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Miód - 400   kcal/100g
  • Korzeń chrzanu - 59   kcal/100g
  • Bimber - 295   kcal/100g

Podobne przepisy