skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki. Możesz przygotować nalewki w dowolnej ilości, w zależności od ilości pozostałego dżemu. Najważniejsze jest zachowanie proporcji: jeden do dwóch, jedna część dżemu i dwie-wódka. Dżem można wykorzystać do tego celu absolutnie każdy. Możesz nawet wziąć kilka różnych, no cóż, naturalnie, aby pasowały do smaku. Jeśli twój dżem jest płynny, niezbyt słodki, możesz dodać cukier do nalewki.
Krok 2:
Jeśli dżem jest tak kandyzowany, to cukier zdecydowanie nie jest do niego potrzebny. Nalewka okaże się bardzo słodka. W przeciwieństwie do wina, gdy nalewka stoi na wódce, słodycz z niej nie ulatnia się.
Krok 3:
Rozłóż część dżemu w większym słoiku i napełnij go wódką zgodnie z proporcjami. Zamknij słoik pokrywką i umieść ciemne, chłodne miejsce. Możesz zapomnieć o nalewce przez cały miesiąc, w przeciwieństwie do procesu robienia domowego wina.
Krok 4:
Po miesiącu wyjmujemy słoik z nalewką, filtrujemy go przez gazę.
Krok 5:
Robimy waciki z bawełny. Przepuszczamy nalewkę przez lejek, do którego należy włożyć bawełniany wacik, aby cały osad z dżemu pozostał na waty i nie przeszedł do butelki. Nalewka powinna być przezroczysta, bez osadu.
Krok 6:
Wszystkie napoje są gotowe do spożycia. Nalewka na dżem wiśniowy jest szczególnie aromatyczna o przyjemnym cierpkim smaku. Jeśli chcesz, aby ten napój alkoholowy nie okazał się zwykłym jagodowym smakiem lub dżemem używanym do przygotowania nalewki jest świeży i niezbyt aromatyczny, możesz dodać cynamon i starty imbir do liczby składników, smak nalewki będzie lśnił nowymi interesującymi nutami.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Wódka - 235 kcal/100g
- Dżem dowolny - 271 kcal/100g