Wiśniowy nalewak na alkohol

Domowy aromatyczny nalewak wiśniowy! Likier wiśniowy jest popularny nie tyle jako napój alkoholowy,co lek. Napój jest uważany za zdrowy ze względu na wiśnie bogate w żelazo, potas, magnez, cynk i wiele innych minerałów i witamin. Przydatne właściwości, które są bogate w jagody podczas przygotowywania likieru, przechodzą do samego napoju. Dlatego uważa się, że Likier należy spożywać w rozsądnych ilościach w przypadku problemów z pracą serca, ciśnieniem krwi, niedokrwistością i chorobami układu krążenia. Ponadto Likier wiśniowy ma przyjemny smak i aromat.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 2 % 1 g
tłuszcze 2 % 1 g
węglowodany 96 % 53 g
167 kcal
IG: 66 / 0 / 34

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 180 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki do nalewania. Klasyczne nalewanie wymaga tylko trzech składników: wiśni, alkoholu i cukru. Niektóre przepisy na Likier wykorzystują pikantne zioła i owoce. Najpierw określamy różnicę między nalewką a nalewką według składu i metody przygotowania. Nalewka, w przeciwieństwie do nalewki, jest przygotowywana przez bardzo długi czas: sześć miesięcy-rok,a nalewka-miesiąc.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Nalewka zawiera - 40% cukru, a nalewka-2-3%. Nalewka nie jest tak mocna, zawiera nie więcej niż 20% alkoholu, a nalewka do 40%. Nalewka na alkohol jest przygotowywana dość prosto, jedyną rzeczą jest to, że jej ekspozycja zajmuje dużo czasu. Zacznijmy od jagód. Wiśnie powinny być dobrze dojrzałe. Moje jagody pod bieżącą wodą. Usuń gałązki, śmieci, zgniłe jagody również muszą zostać wyrzucone. Wiśnie moczymy przez kilka godzin w zimnej wodzie, aby wykluczyć robactwo w jagodach.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Przygotowane wiśnie umieszcza się w szklanym pojemniku, przykrywa cukrem i pozostawia na jeden dzień. W tym czasie cukier się rozpuści, a wiśnia wypuści sok.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Napełnij zawartość puszek alkoholem, zamknij pokrywkami i pozostaw w ciemnym miejscu na 3 miesiące. W tym czasie możesz kilkakrotnie sprawdzić stan nalewania, mieszając jagody. Spuszczamy płyn, usuwamy jagody, można je wykorzystać do przygotowania wypieków lub deserów dla dorosłych.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Przefiltruj nalewkę przez gazę, aby wyeliminować możliwość przedostania się resztek miąższu wiśni do nalewki. Wlać nalewkę do szklanych butelek i zatkać korkami. Przechowujemy w ciemnym, chłodnym miejscu. Najlepiej odstawić nalewkę na około 3 miesiące, ale można ją podać wcześniej. Szczególnie taki napój przypadnie do gustu kobietom, słodki o przyjemnym cierpkim smaku wiśni i aromacie nie pozostawi ich obojętnym.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia w puszkach - 61   kcal/100g
  • Alkohol - 221   kcal/100g

Podobne przepisy