wino ze starego dżemu

Naturalne, aromatyczne, mocne domowe wino przy minimalnych kosztach! Na początku nowego letniego sezonu jagodowego wiele gospodyń domowych często ma w pojemnikach zapasy starego dżemu, który już stracił zainteresowanie jako dżem. Ale nie wyrzucaj go. Stary dżem to doskonała baza do prawdziwego, mocnego i smacznego napoju-domowego wina. Jednocześnie do jego przygotowania nie są wymagane drogie składniki, specjalne wysiłki i specjalne urządzenia, a jedynie długi czas oczekiwania na "dojrzewanie" domowego wina.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 37 g
142 kcal
IG: 0 / 8 / 92

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 150 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Wino wymaga kilku składników: słoika starego dżemu, rodzynek, wody, trzylitrowego słoika, jednorazowej gumowej rękawicy. Na przykład z czarnej porzeczki uzyskuje się czerwone wino o cierpkim smaku i przyjemnym aromacie porzeczki, z rokitnika i agrestu – białe. Słodycz wina można regulować, dodając cukier, jeśli dżem nie wydaje się słodki, lub zwiększając ilość wody, jeśli dżem wydaje się zbyt słodki.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Rodzynek w żadnym wypadku nie należy myć, ponieważ zakwas tego wina odbywa się bez dodatku drożdży, a fermentacja odbywa się dzięki bakteriom grzybowym znajdującym się na rodzynkach. Wybór rodzynek odgrywa również ważną rolę w uzyskaniu udanego napoju. Nie możesz kupić rodzynek pakowanych w torebki, najprawdopodobniej już tam zostały przetworzone, lepiej zabrać je z tac na rynku na wagę. W dużym czystym szklanym słoju rozprowadzamy Stary dżem.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    W takiej ilości, że zajmuje jedną trzecią pojemności. Koniecznie wlej przegotowaną zimną wodę, aby woda z dżemem zajmowała dwie trzecie słoika. Wrzuć garść rodzynek do słoika i wymieszaj drewnianą łyżką. Zawartość nie może zajmować więcej miejsca w pojemniku, ponieważ wino potrzebuje miejsca do fermentacji. Przykryj słoik plastikową pokrywką i pozostaw w ciemnym i ciepłym miejscu na 3 dni.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Po trzech dniach wyjmujemy słoik, powinny pojawić się pierwsze oznaki fermentacji, piana na powierzchni cieczy i kwaśny zapach. Zdejmij pokrywkę, wymieszaj zawartość, umieść ponownie w ciemnym i ciepłym miejscu. Procedurę powtarzamy jeszcze kilka razy.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie przefiltruj zawartość do innego słoika przez gazę w jednej warstwie. W ten sposób usuwa się dżem z ciasta. Zakładamy już gumową rękawicę na słoik, w jednym z palców rękawicy robimy małą dziurkę igłą, aby Gaz wydostał się z fermentacji wina. Po kilku dniach rękawica powinna się napompować. Oznacza to, że proces fermentacji przebiega dobrze. Wino zostawiamy w spokoju na dwa miesiące, również w ciepłym, ciemnym miejscu.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Po kilku miesiącach sprawdzamy wino, jeśli rękawica jest zdmuchnięta, oznacza to, że fermentacja się skończyła, wino jest Dojrzałe. Filtrujemy go przez gazę złożoną w trzech warstwach, aby osad nie przeszedł, w przeciwnym razie może pogorszyć smak i sprawić, że napój będzie gorzki.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Jeśli wino wydaje się kwaśne, możesz dodać cukier. Butelkujemy go, zatykamy i wkładamy do lodówki na kilka miesięcy. Po określonym czasie możesz podać wino do stołu. Im dłużej wino stoi, tym mocniejszy jest napój, a smak jest bogatszy.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Rodzynki - 280   kcal/100g
  • Kiszmisz - 279   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Dżem dowolny - 271   kcal/100g

Podobne przepisy